Індійські імпортери енергоресурсів переходять від дорогого скрапленого природного газу до дешевших нафтопродуктів, що допоможе зменшити обмежені глобальні постачання суперохолодженого палива. Про це повідомляє Bloomberg.
Покупці, включаючи Gail India Ltd. і Indian Oil Corp., скасували тендери на закупівлю СПГ через високі ціни, зі слів джерел, обізнаних у цьому питанні, які не побажали називати своїх імен через делікатність торгівлі.
За даними аналітичної компанії Kpler, обсяг імпорту СПГ в Індію цього місяця оцінюється в середньому в 1,9 млн тонн, що на 5% менше, ніж того ж місяця торік, і є найнижчим місячним обсягом з грудня 2023 року.
Ціни на СПГ зросли через низку недавніх збоїв на експортних заводах із Малайзії до Австралії. І це попри побоювання, що глобальна торгова війна скоротить попит на газ. Будь-яке скорочення індійських закупівель допоможе звільнити пропозицію для конкуруючих покупців в Азії з Європою.
Протягом останніх кількох тижнів спотові ціни коливалися від $11 до $12 за мільйон британських теплових одиниць (mBtu), тоді як ставки на нафту в Індії наближаються до $8-9 за mBtu завдяки падінню сирої нафти.
Це змушує нафтопереробників, на яких припадає 12% споживання СПГ в Індії, переходити на прямогінний бензин, який наразі є легкодоступною сировиною через зупинку таких нафтохімічних заводів, як Haldia Petrochemicals і Gail's Uttar Pradesh, кажуть джерела.
Такі галузі, як виробники керамічної плитки, також перейшли на більш дешевий пропан, тоді як місцевий, менш дорогий газ доступний на ринку через зупинку нафтопереробного заводу (НПЗ) Reliance Industries Ltd. у Джамнагарі й технічне обслуговування деяких заводів з виробництва добрив.
Проте попит на СПГ в Індії може раптово відновитися, якщо спекотніша літня погода з наступного місяця спонукає уряд вимагати збільшення виробництва електроенергії на газі, додають джерела. Значна частина газових потужностей Індії зараз не працює через високі ціни на СПГ.
Нагадаємо, Індія планує збільшити імпорт нафти й газу зі США, щоб зменшити торговельний дисбаланс між двома країнами й уникнути можливих мит у відповідь.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти