Індія планує збільшити імпорт нафти та газу зі США, щоб зменшити торговельний дисбаланс між двома країнами та уникнути можливих мит у відповідь, пише Bloomberg.
«Я вважаю, що ми витратили приблизно 15 мільярдів доларів на американські енергоносії», — заявив міністр закордонних справ Індії Вікрам Місрі під час брифінгу для ЗМІ у Вашингтоні 13 лютого після зустрічі прем’єр-міністра Нарендри Моді з президентом Дональдом Трампом. – Є хороші шанси, що ця цифра зросте на 25 мільярдів доларів».
Місрі додав: «Цілком можливо, що збільшення закупівель енергії сприятиме впливу на дефіцит між Індією та США».
Державні компанії, які взяли участь у конференції India Energy Week у Нью-Делі цього тижня, заявили, що купуватимуть більше американської нафти та СПГ. Indian Oil Corp. веде переговори з Cheniere Energy Inc. щодо довгострокового договору про постачання СПГ. Gail India Ltd також відродила плани придбати частку в заводі зі зрідження в США, повідомив голова Сандіп Гупта.
Згідно з даними Kpler, Індія була найбільшим покупцем американської сирої нафти у 2021 році, видобуваючи близько 406 тис. барелів на день, що становить 14,5% загального експорту США. Експорт нафти зі США до Індії 2024 року впав лише до 221 тис. барелів на день, оскільки переробники перейшли на російські барелі зі знижкою. Зараз третій за величиною споживач нафти в світі намагається закуповувати сиру нафту з Москви, оскільки останні санкції США порушили ланцюжки постачань, змушуючи нафтопереробники шукати альтернативи.
США є другим за величиною торговим партнером Індії, після Китаю, із загальним товарообігом у $82,5 млрд у період з квітня по листопад 2024 року. Але експорт Індії склав $52,9 млрд проти кошика імпортних товарів на суму $29,6 млрд — цей розрив може наразити країну на застосування мит у відповідь з боку адміністрації США.
Початковий оптимізм Індії щодо президентства Трампа був послаблений занепокоєнням щодо майбутньої торгової війни та імміграційної політики проти її громадян. У надії уникнути торговельних обмежень уряд запропонував такі поступки, як зниження імпортних тарифів і поступове скасування додаткових зборів на імпорт.
Президент Трамп заявив 13 лютого, що Моді погодився розпочати переговори про вирішення торгового дефіциту США, звинувативши Нью-Делі у високих митах, які змусили США запровадити відповідні тарифи.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти