У початок

Нарешті: гуртові ціни впали нижче від роздрібних

Минулий тиждень приніс значні зміни у гуртових цінах на нафтопродукти. 24 червня дизпальне торгувалось у діапазоні 51-62 грн/л, а бензин пропонувався в межах 48-55 грн/л. Про це свідчать дані моніторингу Консалтингової групи «А-95».

Бензин за тиждень втратив на 1-2 грн/л. Тут діапазон торгівлі склав 50-54 грн/л. Бензини міні-НПЗ пропонувалися за 48-49 грн/л в центральному регіоні й за 52 грн/л — у східних областях.

Як і минулого тижня, найнижчі ціни на дизель можна було зустріти в південному регіоні. У п’ятницю, 24 червня, дизель тут пропонувався за 51-54 грн/л, а з 17 червня ціна втратила 1-2 грн/л.

Західний регіон посідає другу сходинку в ціновому змаганні. Тут дизель можна було придбати в діапазоні 51-56 грн/л, що також нижче від цін минулої п’ятниці на 1-2 грн/л. У доступі були як автонорми, так і вагонні партії. Вартість останніх перебувала на рівні 68 000 грн/т.

У північних і центральних регіонах цінники на ДП скинули 3-4 грн/л за тиждень, і дизель у п’ятницю торгувався за 55-60 грн/л.

Стабільно дорожче дизельне пальне — у східних областях країни, його можна купити за 58-62 грн/л, що також свідчить про зниження цін на 3-4 грн/л.

Більшість трейдерів каже, що ринок досягнув певної мінімальної рівноваги, й відповідно ціна на гуртові партії пішла вниз.

«Зараз покупці вже починають торгуватися, вимагають більш низької ціни, хоча ще тиждень тому брали без розмов», — зазначив один із трейдерів.

Зі слів учасників ринку, вивільнення обсягів у вільному обігу пояснюється закінченням формування запасів аграріями та іншими промисловими споживачами.

«Схоже на те, що аграрії «наїлися», тепер лишився єдиний канал збуту – заправні станції, які мають цінові обмеження й більш вимогливі до ціни», — поділився своїми спостереженнями трейдер із гуртової компанії.

В «А-95» зазначають, що гуртові ціни на бензин і дизпальне вперше з початку воєнних дій впали нижче за роздрібні, що свідчить про поступове наповнення ринку.

«Поява вільних обсягів на ринку й стрімке зниження цін дасть змогу активізувати постачання по всій країні, де багато регіонів досі потерпає від нестачі пального», — кажуть експерти.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти