Кілька нафтових родовищ у напівавтономному регіоні Курдистан на півночі Іраку 16 липня були атаковані дронами, що поповнило серію атак на енергетичні об'єкти в цьому районі цього тижня, пише Bloomberg.
За даними Асоціації нафтової промисловості Курдистану, більшість нафтових компаній у регіоні призупинили виробництво після атак. У результаті курдський регіон втратив майже 200 тис. барелів нафти, повідомив чиновник у дописі в соціальних мережах.
Два дрони атакували родовище Пешкабір, що експлуатується DNO ASA, близько 6 ранку за місцевим часом, йдеться у заяві Генерального управління боротьби з тероризмом у Курдистані.
Ще один дрон вдарив по проєкту «Тавке» приблизно через годину, йдеться у повідомленні.
Про третю атаку повідомили на родовищі в Айн-Сіфні на півночі, зазначило Міністерство природних ресурсів Курдистану, додавши, що удари завдали значної шкоди інфраструктурі.
DNO призупинила видобуток на своїх проєктах і відновить виробництво після завершення оцінки, повідомила компанія. Компанія Gulf Keystone Petroleum Ltd., яка експлуатує родовище Шайкан, що минулого року виробляло трохи більш як 40 тис. барелів на день (б/д), припинила свою діяльність як запобіжний захід, хоча активи не постраждали, повідомили в її адміністрації.
Курдистан не постачає сиру нафту на світові ринки з моменту закриття експортного трубопроводу до середземноморського узбережжя Туреччини понад два роки тому через суперечку щодо платежів. Переважна більшість нафтовидобутку Іраку здійснюється на півдні країни.
Напади на енергетичну інфраструктуру не рідкість на півночі, яку адміністрація Курдистану часто пов'язує з групами, що мають відношення до Ірану. Ніхто не взяв на себе відповідальність за останній випадок.
15 липня родовище Сарсанг, що експлуатується американською компанією HKN Energy, було закрито після того, як удар спричинив вибух і пожежу, тоді як інший проєкт під назвою «Хурмала» раніше став мішенню двох безпілотників.
Посольство США в Іраку засудило напади у своїй заяві від 15 липня.
Згідно з даними вебсайту DNO, минулого року родовище Тауке видобувало 29 153 б/д, а Пешкабір — 49 462 б/д.
За даними канадського виробника ShaMaran Petroleum Corp., який має міноритарну частку в проєкті, родовище Сарсанг у І кварталі видобувало в середньому близько 30 тис. барелів нафти на день. Наразі не було зрозуміло, скільки сирої нафти виробляється родовищем Хурмала.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти