У початок

Нафтотрейдери готуються до травневого зростання постачань нафти ОПЕК+

Нафтотрейдери очікують, що Саудівська Аравія спонукатиме ОПЕК+ домовитися про чергове зростання постачань наступного тижня, оскільки королівство продовжує свою кампанію з дисциплінування недобросовісних членів картелю.

Ключові члени ОПЕК+, ймовірно, погодяться збільшити видобуток у червні значно більше, ніж заплановано, коли проведуть відеоконференцію 5 травня, зі слів приблизно 60% трейдерів та аналітиків, опитаних Bloomberg.

Раніше цього місяця саудівці приголомшили трейдерів сирої нафти, змусивши ОПЕК+ відновити видобуток на 411 тис. барелів на день (б/д) у травні — втричі більше запланованого обсягу — що, зі слів делегатів, мало на меті покарати країн-членів ОПЕК+ Казахстан та Ірак, які перевиробляють нафту, шляхом зниження цін.

Це рішення також може мати політичний підтекст: Ер-Ріяд прагне зміцнити зв'язки з президентом США Дональдом Трампом, який поновив заклики до Організації країн-експортерів нафти знизити витрати на паливо. Трамп також прагне укласти ядерну угоду, яка зрештою може відновити експорт нафти від регіонального ворога королівства, Ірану.

Ф'ючерси на сиру нафту різко впали після несподіваного повороту ОПЕК+, про який було оголошено лише через кілька годин після того, як Трамп розпочав торговельну війну з Китаєм та іншими країнами 2 квітня. Контракти на Brent ненадовго впали до чотирирічного мінімуму нижче за $60 за барель у наступні дні й торгувалися близько $63 у Лондоні в середу.

Оскільки Казахстан майже не докладає зусиль для виправлення своєї ситуації, 13 з 23 респондентів опитування прогнозують, що ОПЕК+ схвалить чергове підвищення, подібне до попереднього зростання на 411 тис. б/д. Ще двоє прогнозують, що підвищення буде меншим, але все ж перевищуватиме стандартне.

«Історія показує, що коли керівництво ОПЕК+ вирішує заохочувати дотримання вимог шляхом тиску на пропозицію, воно не зупиняється, доки не досягне своєї мети», — сказав Боб МакНеллі, президент і засновник Rapidan Energy Advisers LLC і колишній чиновник з питань енергетики Білого дому.

Поки що так зване «потовиділення» шахрайства з квотами ОПЕК+ дає обмежені результати. Хоча Ірак зобов'язався продовжувати скорочувати експорт нафти, міжнародні партнери Казахстану, такі як Eni SpA, заявляють, що на них не чинився тиск зі скорочення видобутку.

Хоча падіння цін справді пропонує полегшення споживачам, а центральні банки все ще відчувають наслідки інфляції, воно завдає фінансових труднощів виробникам нафти.

Техаський нафтовик Браян Шеффілд закликав компанії скоротити буріння, щоб уникнути «кровопролиття» в галузі, тоді як консалтингова компанія Rystad Energy знизила свої оцінки зростання видобутку сирої нафти на суші США більш ніж наполовину. Самі саудівці не застраховані, їм потрібна ціна на нафту близько $90 за барель, щоб покрити державні витрати, згідно з даними Міжнародного валютного фонду.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти