У початок

Нафта знову перейшла до зростання

Ціни на нафту різко зросли у четвер після того, як Ізраїль і ліванське збройне угруповання «Хезболла» обмінялися звинуваченнями в порушенні перемир’я, а ізраїльські танки обстріляли південний Ліван.

Крім того, ОПЕК+ відклала зустріч на кілька днів, щоб продовжити скорочення видобутку.

Як зазначає Reuters, станом на 14:37 за Гринвічем ф’ючерси на нафту Brent здорожчали на 30 центів, або 0,4%, до $73,1 за барель, тоді як ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США зросли на 23 центи, 0,3%, до $68,95. Очікується, що торгівля буде слабкою через День подяки в США у четвер.

Збройні сили Ізраїлю заявили сьогодні, що режим припинення вогню було порушено після того, як підозрювані, деякі з них на машинах, прибули до кількох районів південної зони.

Угода набула чинності в середу і мала на меті дозволити людям в обох країнах почати повертатися у свої домівки у прикордонних районах, зруйнованих 14 місяцями боїв.

Близький Схід є одним із найбільших нафтовидобувних регіонів у світі, і хоча поточний конфлікт досі не вплинув на пропозицію, це позначилося на премії за ризик для трейдерів.

Крім того, ОПЕК+, до складу якої входять Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи росію, відклали свою наступну політичну зустріч на 5 грудня з 1-го, щоб уникнути конфлікту з іншою подією.

Крім того, підтримуючи ціни, джерела в ОПЕК+ заявили, що знову будуть дискусії щодо чергового відтермінування збільшення видобутку нафти, запланованого на січень.

Група викачує близько половини світової нафти, але продовжує скорочувати видобуток, щоб підтримати ціни. Вона сподівається послабити ці скорочення, але слабкий глобальний попит змушує відкласти початок поступового підвищення.

Зі слів Сувро Саркара з DBS Bank, подальшу затримку переважно вже враховано у цінах на нафту. Уповільнення зростання попиту на паливо серед основних споживачів, Китаю й Сполучених Штатів, уплинуло на ціни на нафту цього року.

Brent і WTI цього тижня втратили 2,75% і 3% відповідно.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти