Ф’ючерси на нафту знизилися з найвищих рівнів за останні тижні, оскільки трейдери зафіксували прибуток, очікуючи засідання Федерального резерву пізніше цього тижня для вказівок на подальше зниження ставок.
Однак падіння було обмежено через побоювання збоїв у постачанні у разі нових санкцій США проти основних постачальників, росії й Ірану.
Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 21 цент, або 0,3%, до $74,28 за барель на 04:24 за Гринвічем після того, як вони встановилися на найвищому рівні з 22 листопада в п'ятницю.
Американська нафта West Texas Intermediate впала на 30 центів, або 0,4%, до $70,99 за барель після досягнення найвищого розрахункового рівня з 7 листопада на попередній сесії.
«Після минулого тижневого зростання на +6% і з урахуванням того, що сира нафта торгується на вершині останніх максимумів діапазону, ми, ймовірно, спостерігаємо деяку легку фіксацію прибутку, — сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор. — Крім того, ймовірно, що багато торгових портфелів у банках і фондах закрилися наприкінці минулого тижня і знизили апетит до позицій у святковий сезон».
Як пише Reuters, ціни на нафту підтримали нові санкції Європейського Союзу проти російської нафти минулого тижня й очікування посилення санкцій проти постачань з Ірану, додав він.
Міністр фінансів США Джанет Єллен повідомила Reuters у п’ятницю, що США розглядають подальші санкції проти танкерів «тіньового» флоту і не виключать санкцій проти китайських банків, оскільки вони намагаються зменшити доходи росії від нафти й доступ до іноземних постачань.
Нові санкції США проти компаній, що торгують іранською нафтою, вже підняли ціни на нафту, що продається у Китай, до найвищого рівня за останні роки. Очікується, що нова адміністрація Трампа посилить тиск на Іран.
Ціни на нафту також були підтримані ключовими зниженнями процентних ставок центральними банками в Канаді, Європі й Швейцарії минулого тижня та очікуванням, що ФРС знизить ставки цього тижня, сказав Сикамор.
Очікується, що ФРС знизить процентні ставки на чверть відсоткового пункту на своєму засіданні 17-18 грудня.
Нижчі відсоткові ставки можуть стимулювати економічне зростання й попит на нафту.
Проте прогнози Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо достатньої пропозиції 2025 року й прогнози CNPC щодо зниження попиту на нафту в Китаї, другому за величиною споживачі у світі, після того, як споживання досягло піка 2023 року, є чинниками, які продовжуватимуть впливати на світові ринки нафти.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти