У початок

На Житомирщині злочинну групу викрили на крадіжці нафти (фото)

У Житомирській області поліцейські викрили злочинну групу на викраденні нафти з трубопроводу. Підозру отримали її організатор і сім учасників, повідомляє департамент стратегічних розслідувань НП на сайті Національної поліції України.

«Фігуранти зробили незаконну врізку у магістральний нафтопровід «Мозир–Броди». Викрадену нафту надалі збували підпільним виробникам палива і підприємцям на території області й за її межами. Організатору та сімом учасникам повідомлено про підозру», – йдеться у повідомленні.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Житомирській області й слідчі обласної поліції, організував діяльність угруповання місцевий кримінальний авторитет. Задля викрадення нафти з трубопроводу члени злочинної групи зробили врізку і зливали сиру нафту у спеціально обладнаний автомобіль.

«Маючи зв’язки в охороні державного підприємства, ділки отримували розклад і маршрути нарядів. Окрім того, мали спецзасоби, які дозволяли не привертати до себе зайву увагу: пристрої нічного бачення і приглушення радіосигналу. А коли виходили на «справу», телефони залишали у місцях мешкання. Викрадену нафту надалі збували підпільним виробникам палива і легальним підприємцям на території області й за її межами», – зазначають у департаменті.

Згідно з повідомленням, у жовтні цього року поліцейські затримали шістьох фігурантів на території Звягельського району Житомирщини. Вони якраз приїхали за черговою партією нафти на місце незаконної врізки. Один із фігурантів намагався втекти, щоб позбутися доказів.

Під час подальших заходів правоохоронці встановили нові факти вчинення затриманими злочинів і причетність до них ще кількох їхніх спільників. На підставі отримання нових доказів організаторові злочинної групи, сімом її учасникам слідчі повідомили про підозру.

Їхні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 292, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 292 (пошкодження об'єктів магістральних або промислових нафто-, газо-, конденсатопроводів і нафтопродуктопроводів), ч. 4 ст. 185, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 та ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Окрім того, 30 листопада правоохоронці провели 17 обшуків у Житомирській, Київській, Черкаській і Дніпропетровській областях. Вилучено 70 тис. грн, майже $10 тис., автомобілі, чорнові записи. Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура. Заходи з документування і викриття злочинної групи проводилися за сприяння співробітників служби безпеки АТ «Укртранснафта» і ДП «Нафтогазбезпека».

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти