У початок

На ринку надто багато нафти з росії, Ірану і Венесуели — Goldman Sachs

Один із найбільших інвестбанків світу вважає, що на ринку надто багато санкційної нафти. Тому він знизив прогнозну ціну на сировину.

«За останні два місяці ціна на нафту опустилася на $10 за барель. Незважаючи на несподівану заяву Саудівської Аравії про додаткове скорочення видобутку, значні постачання з росії й Ірану спрямовують спекулятивне позиціонування на рекордні мінімуми. З огляду на це ми знижуємо нашу прогнозну ціну на Brent на грудень до $86 за барель замість $95», — йдеться у повідомленні Goldman Sachs, яке опублікував у twitter журналіст Bloomberg Жав'є Блас.

В інвестбанку зауважили, що підвищують прогноз загальносвітових постачань на 800 тис. барелів на добу (б/д) у другій половині 2023 року й на 2024 рік за рахунок експорту росії, Ірану й Венесуели.

Тим часом еталонний сорт Brent знову почав дешевшати і опустився до $72 за барель.

«Постачальники хотіли б, щоб ви повірили, що зниження цін на нафту на 25% з кінця минулого року було пов'язане зі зниженням попиту. Й вони, і ви були б неправими. Реальна проблема полягає у надто великій пропозиції», — вважає Жав'є Блас.

На його погляд, підсанкційні країни оминають обмеження, й чорний ринок нафти процвітає.

Він наводить приклад, що видобуток нафти в Ірані в травні досяг чотирирічного максимуму, збільшившись майже на 50% порівняно з серединою 2020 року. «Більша частина нафти потрапляє в Китай, частина змінює національність у Малайзії, кажуть трейдери», — зазначає експерт.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти