У початок

Імпорт індійського ДП країнами Європи в травні зріс у півтора раза

Обсяги морських постачань дизпального й газойлю в Європу в травні збереглися на рівні квітня, але змінилася структура імпорту за напрямками. Про це свідчать дані Консалтингової групи «А-95».

Минулого місяця в країни Європи морським шляхом надійшло 4,57 млн тонн дизпального й газойлю, що практично відповідає обсягам постачань у квітні (4,55 млн тонн).

Найбільші обсяги палива було відвантажено з країн Близького Сходу. Минулого місяця з цього регіону прибуло 2,19 млн тонн дизпального й газойлю, це на 2% менше порівняно з квітнем. Більша частина обсягів, 1,17 млн тонн, надійшло з портів Саудівської Аравії. Порівняно з квітнем постачання дистилятів з королівства зросли на 16%. Постачання палива з Оману зросли з 81 тис. тонн до 274 тис. тонн. Водночас відвантаження з Кувейту зменшилися майже вдвічі, з 713 тис. тонн до 375 тис. тонн. Також у два рази скоротив постачання Катар, минулого місяця у Європу з цієї країни було доправлено лише 65 тис. тонн дизелю проти 127 тис. тонн у квітні.

Надходження дизпального з Індії в країни Європи минулого місяця зросли в півтора раза, до 1,09 млн тонн. Відвантаження індійського виробника Reliance Industries в європейському напрямку зростають третій місяць поспіль. Але для цього компаніям довелося перебудувати логістику. Всі дизельні вантажі, що прямували з Індії в Європу, йшли довгим шляхом через мис Доброї Надії.

Постачання дизпального з США в Європу в травні скоротилися з 1,33 млн тонн до 810 тис. тонн. Американські виробники минулого місяця збільшували продажі палива в країнах Карибського басейну й Південної Америки через більш привабливі умови. У травні відвантаження американського палива в цих напрямках зросли з 3,01 млн тонн до 3,43 млн тонн.

Головними імпортерами заморського продукту в травні були Бельгія (785 тис. тонн), Франція (729 тис. тонн), Нідерланди (709 тис. тонн) й Іспанія (577 тис. тонн).

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти