У початок

Мінфін повернувся до ідеї збільшення акцизів на пальне

Мобілізація додаткових доходів державного бюджету України на 2024 рік передбачає заходи зі збільшення надходжень, зокрема від акцизів на пальне. Про це у відповіді на запит агентства «Інтерфакс-Україна» повідомили у Міністерстві фінансів України. 

«Пропозиції також передбачають приведення акцизного податку на пальне у відповідність до мінімальних стандартів ЄС», — повідомили у Мінфіні.

Зазначимо, мінімальні ставки акцизу за євродирективою 2003/96/EC становлять: для бензину — 359 євро за 1000 літрів; для дизельного пального — 330 євро за 1000 літрів; для скрапленого газу — 125 євро за 1000 літрів.

Також у міністерстві пропонують запровадити щомісячну сплату авансових внесків із податку на прибуток підприємствами, що здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі пальним.

Очікується, що до кінця першого кварталу 2024 року відповідні законопроєкти буде подано на розгляд Кабінету міністрів і їх розгляне Верховна Рада.

Як відомо, з 1 липня 2023 року податки на пальне в Україні повернулися на рівень, який був чинним до повномасштабного вторгнення росії в Україну: ПДВ — до 20%, акциз на бензин — до 213 євро, на дизпальне — до 139 євро за 1000 л. При цьому акциз на автогаз становить 52 євро за 1000 л.

Нагадаємо, наприкінці 2022 року Міністерство фінансів оприлюднило законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку», яким передбачалось збільшення паливних податків.  Однак далі обговорення цей проєкт не дійшов.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти