У початок

«лукойл» обіцяє платити більше податків Болгарії, щоб зберегти імпорт нафти

Нафтопереробний завод (НПЗ) «лукойл» у Болгарії пообіцяв прем’єр-міністру Болгарії Ніколі Денкову сплатити майже вдвічі більше податків державі після того, як болгарський парламент пригрозив заборонити імпорт російської сирої нафти морем, повідомляє Euractiv із посиланням на заяву лідера парламентської групи ДПС Деляна Пеєвського.

Про це Пеєвський заявив після засідання уряду з депутатами, яке було повністю присвячене присутності російської нафтової компанії в Болгарії та праву на переробку російської сирої нафти.

Болгарія має відступ від нафтового ембарго ЄС проти росії до кінця 2024 року, яким користується болгарський НПЗ «лукойлу».

«Завдяки загрозі скасування відступу «лукойл» пообіцяв сплатити свої податки на суму понад 500 млн левів (250 млн євро)», — сказав Пеєвський після позачергового засідання в парламенті.

До цього часу уряд очікував, що «лукойл» внесе у держбюджет 135 млн євро податків, але Пеєвський оголосив, що компанія пообіцяла виплатити 250 млн євро, якщо парламент збереже відступ від нафтового ембарго ЄС щодо росії.

«Нехай «лукойл» нас чітко почує, вони не можуть думати, що не будуть платити податки в Болгарії», — пригрозив Пеєвський.

Однак дві найвпливовіші парламентські партії, ГЕРБ і ДПС, наполягають на набагато більшому – вони хочуть, щоб «лукойл» заплатив загалом 750 млн євро за рахунок накопичених щомісячних внесків, які компанія повинна сплачувати до Болгарського фонду енергетичної безпеки.

Болгарський енергетичний податок на нафту визначається різницею між ціною на сиру нафту Brent і російську нафту Urals, імпортовану з НПЗ «лукойл». Збір запровадили в лютому 2023 року після російського повномасштабного вторгнення в Україну, але нотифікація закону в Єврокомісії ще не завершена.

На вихідних ГЕРБ і ДПС пригрозили ухвалити термінові зміни у закон про негайну заборону імпорту російської нафти. Представники ГЕРБ вийшли за цю межу і почали казати про взяття під контроль НПЗ і націоналізацію нафтосховищ «лукойлу».

У понеділок Пеєвський також заявив, що держава візьме під контроль склади.

Уряд побоюється, що припинення постачань російської нафти може відбутися занадто швидко, що може вплинути на роботу НПЗ. У Болгарії ще не побудовано необхідну інфраструктуру для постачання неросійської нафти, а прохід нафтових танкерів через Босфор відбувається із запізненням на 25 днів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти