У початок

Листопадовий імпорт нафти у Китай відновився завдяки зниженню цін

Імпорт сирої нафти у Китай підскочив у листопаді порівняно з роком раніше, що стало першим річним зростанням за сім місяців, що викликано нижчими цінами на постачання на Близькому Сході й збільшенням національних запасів, повідомляє Reuters із посиланням на митні дані.

Згідно з даними Головного митного управління, найбільший у світі покупець сирої нафти минулого місяця придбав 48,52 млн метричних тонн, що на 14,3% більше порівняно з 42,45 млн тонн роком раніше, що еквівалентно приблизно 11,81 млн барелів на день (б/д).

Середньоденний імпорт був найвищим із серпня 2023 року й зріс порівняно з низькою базою у листопаді 2023 року в 10,33 млн б/д.

Попри відновлення, імпорт з початку року був на 1,9% нижчим, що потенційно вказує на падіння протягом усього 2024 року. Зниження з 2023 року стане третім щорічним падінням за останні п’ять років після падінь, спричинених пандемією, у 2021 і 2022 роках.

У листопаді нафтопереробники закупили більше нафти у Саудівській Аравії й Іраку після різкого зниження офіційних цін продажу, компенсувавши часткове зниження імпорту іранської нафти через скорочення завантажень у жовтні.

Згідно з даними Kpler і Vortexa, завантаження на експортних терміналах, включаючи іранський хаб на острові Харг, значно впало у жовтні порівняно з вереснем, оскільки власники суден стурбовані можливими атаками Ізраїлю на іранські нафтові об’єкти.

Найновіший китайський НПЗ Shandong Yulong Petrochemical потужністю 200 тис. барелів сирої нафти збільшив завантаженість приблизно до 90%. Окрім того, Yulong Petrochemical планує здійснити пробний запуск другого блоку такого ж розміру вже у січні.

Зі слів трейдерів, збільшення обсягів виробництва нового нафтопереробного заводу (НПЗ) й надання Китаєм додаткової квоти на імпорт сирої нафти незалежним нафтопереробникам обсягом щонайменше 5,84 млн тонн (116 800 б/д) на 2024 рік мають допомогти збільшити грудневий імпорт.

Цього року Китай також звернувся до державних нафтових компаній з проханням додати 8 млн тонн сирої нафти до своїх надзвичайних запасів, щоб підвищити безпеку постачань. Накопичення запасів у східній провінції Шаньдун, де розташовано більшість НПЗ, почалося наприкінці вересня з імпорту російської й близькосхідної сирої нафти, пише у звіті аналітик Vortexa Емма Лі.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти