У початок

Кувейт витратить понад $30 млрд на збільшення видобутку нафти

Kuwait Petroleum Corp. планує витратити близько 10 млрд динарів ($33 млрд) протягом п'яти років, щоб збільшити потужності видобутку нафти, роблячи ставку на високий попит на десятиліття вперед, пише Bloomberg.

«Ми прагнемо зробити значні інвестиції», — сказав в інтерв’ю головний виконавчий директор шейх Наваф Аль-Сабах. Це «не тільки для того, щоб зберегти наші виробничі потужності, але й зрештою збільшити їх, як цього вимагає наша стратегія».

Підвищувальний прогноз Кувейту щодо попиту збігається з позицією низки інших виробників і трейдерів, таких як TotalEnergies SE і Vitol Group. Проте Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), радник ключових країн-споживачів, заявило, що споживання нафти припинить зростати до 2030 року, оскільки перехід на електромобілі й відновлювані джерела енергії набирає темпів.

Витрати KPC є частиною інвестиційної програми вартістю 20 млрд динарів, яка розпочалася в квітні й охоплює все, від розвідки до нафтохімії. Підрозділ державної компанії з розвідки і видобутку націлений на потужність 3,2 млн барелів на день (б/д) наступного року, а в кінцевому підсумку – на 4 млн б/д до 2035 року.

«Ринок попиту на нафту — з поглядом на 2050 рік і далі — продовжуватиме бути більш-менш там, де він є зараз, — сказав Шейх Наваф. — Хто постачатиме цю нафту? У нас найнижча вартість і найменша інтенсивність викидів вуглецю, і ми маємо намір залишатися на цьому рівні».

Кувейт уже входить до 10 найбільших виробників у світі, видобуваючи трохи менш як 2,5 млн б/д, випереджаючи країни-члени ОПЕК Нігерію й Лівію. Зі слів генерального директора, оскільки нафтові родовища в багатьох країнах занепадають, зростатиме потреба в тих, які можуть забезпечити стабільний видобуток.

Спочатку Кувейт планував видобувати 4 млн б/д 2020 року, але ціль кілька разів переносилася. Країна раніше досягла потужності в 3,2 млн б/д, а потім скоротила її через падіння цін на нафту й брак технічного досвіду. Тепер він повертається до цих цілей, вірячи, що енергетичний перехід буде дуже поступовим процесом.

Припинення виробництва викопного палива без достатньої, надійної альтернативи — це все одно, що «закликати людство вистрибнути з літака, а потім спробувати винайти парашут на шляху вниз», — сказав шейх Наваф.

Потенційною перешкодою для розширення KPC є його квота на видобуток ОПЕК+, яка становить близько 2,4 млн б/д. На початку наступного року група має почати серію щомісячних збільшень, але вони будуть скромними.

«Ми твердо переконані, що нам потрібні ці виробничі потужності», — сказав Шейх Наваф. З його слів, важливо мати запас на випадок «гикавки» в будь-якій точці світу.

Свідченням оптимістичного прогнозу попиту KPC є те, що два роки тому компанія відкрила гігантський новий НПЗ. Зі слів шейха Навафа, розгалужений комплекс Al-Zour потужністю 615 тис. б/д на південь від столиці Кувейту працює на повну потужність і наразі відвантажив майже 26 млн тонн нафтопродуктів 67 клієнтам у всьому світі.

Бажаючи рекламувати екологічні характеристики заводу, він сказав, що «дуга схиляється до недорогого, але також низьковуглецевого виробництва». Крім інвестиційної програми у 20 млрд динарів, KPC планує витратити близько $110 млрд на свою стратегію нульових викидів до 2050 року, частина з яких піде на уловлювання вуглецю й сонячну енергію.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти