Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) планує експортувати у квітні 1,6 млн барелів нафти CPC Blend на добу (6,2 млн тонн на місяць) проти 1,7 млн барелів на добу (б/д) у попередньому графіку, повідомили два джерела Reuters в галузі.
КТК на початку квітня оголосив про зупинення відвантажень нафти з двох із трьох виносних причальних пристроїв (ВПУ) після перевірки «ространснадзора», проте минулого тижня суд призначив консорціуму штраф і не ухвалив рішення про виведення пристроїв з експлуатації.
Проте станом на понеділок відвантаження CPC Blend на чорноморському терміналі КТК здійснювалося лише з одного ВПУ, зазначило джерело.
Квітневий план експорту казахстанської нафти за КТК не змінився порівняно з початковою версією й становить 5,8 млн тонн, повідомило інше джерело.
«Програма майже без змін. Ситуацію з ВПУ в ній ніяк не відображено. Сподіваємось на відновлення перевалки з інших причалів», — сказало воно.
Тим часом відвантаження російської нафти по КТК буде скорочено через відсутність постачань з нафтобази у станиці «кавказская», де сталася сильна пожежа після атаки безпілотних літальних апаратів (БпЛА) у березні, вважають обидва джерела.
Постачання нафти рф по КТК буде представлено лише обсягами «лукойлу» з його каспійських родовищ, уточнили джерела. Вони також зазначили, що загальний графік може бути скориговано до кінця місяця з урахуванням динаміки видобутку на великих родовищах Казахстану, наприклад, на Тенгізі.
КТК, яким іде понад 80% всієї експортної казахстанської нафти, з'єднує родовище Тенгіз на заході Казахстану й низка інших з морським терміналом КТК у південній озеріївці біля новоросійська.
Акціонерами КТК є росія, якій належить 31%, Казахстан (20,75%), американські – Chevron (15%), «дочка» ExxonMobil – Mobil Caspian Pipeline Company (7,5%) та інші компанії.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти