6 серпня інтенсивність судноплавства через Ормузьку й Баб-ель-Мандебську протоки, які є ключовими морськими шляхами в регіоні Перської затоки, різко скоротилася порівняно з попередньою добою. Про це повідомляє Reuters.
За інформацією Kpler, Ормузькою протокою за добу пройшли лише два судна: одне вугільне судно під прапором Панами увійшло до протоки, а ще одне вантажне судно під прапором Маршаллових Островів залишило її.
Для порівняння, днем раніше через цей водний шлях пройшли вісім суден.
У Баб-ель-Мандебській протоці, за даними Kpler, у середу було зафіксовано лише одне судно ‒ суховантаж під прапором Багамських Островів. Напередодні цей маршрут перетнули 20 суден.
Тим часом єменські хусити, яких пов'язують з Іраном, заявили про ракетний удар по саудівському нафтовому танкеру поблизу портового міста Янбу на Червоному морі, а також про ще одну атаку на саудівський нафтовий танкер в Аденській затоці.
Минулого місяця хусити оголосили про запровадження морської блокади Саудівської Аравії в Червоному морі, пояснивши це відповіддю на, як вони стверджують, саудівську блокаду Ємену.
Як повідомлялося, 6 серпня ціни на нафту знизилися на тлі оцінки інвесторами перспектив переговорів між Іраном та Оманом, які можуть стати кроком до укладення мирної угоди між США й Іраном.
Нагадаємо, шість нафтових танкерів із Саудівської Аравії змінили маршрут, відмовившись від проходження через Баб-ель-Мандебську протоку в Червоному морі на користь шляху навколо Африки. Через це тривалість їхнього рейсу збільшиться щонайменше на два тижні.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти