Ініціатива уряду Франції обмежити націнку на транспортне паливо викликала різку негативну реакцію з боку дистриб’юторів. Про це йдеться в листі галузевих асоціацій, з яким ознайомилося Reuters.
14 квітня уряд подав на консультації проєкт постанови, яка передбачає обмеження роздрібної маржі на рівні, що не перевищує показники січня–лютого, з орієнтацією на п’ятиденне середнє значення оптових котирувань у Роттердамі.
Це один із заходів, які країни Європи розглядають для стримування цін на тлі енергетичної кризи, спричиненої війною в Ірані.
У листі до прем’єр-міністра Французька федерація торгівлі та дистрибуції (FCD) заявила, що нові правила можуть змусити операторів продавати пальне зі збитками. За оцінками асоціації, дистриб’ютори працюють із маржею лише 1–2 євроценти на літрі, тоді як відсутність оперативного оновлення цін підсилює ризики.
Водночас, на думку ритейлерів, обмеження не зачеплять вертикально інтегровані нафтові компанії, які отримують значно більші прибутки в умовах кризи.
Лист підписали керівники найбільших роздрібних мереж, зокрема Carrefour, Cooperative U, Mouvement E. Leclerc, Groupement Les Mousquetaires та Auchan. За оцінками Reuters, ці компанії контролюють понад третину АЗС у Франції.
У документі зазначається, що урядові обмеження фактично перекладають тягар кризи на роздріб, не зачіпаючи нафтопереробників і великих інтегрованих гравців.
Французька TotalEnergies, яка володіє трьома з шести НПЗ країни та близько чвертю АЗС, від коментарів щодо листа відмовилася, зазначивши лише, що добровільно обмежує ціни на своїх заправках.
Раніше enkorr повідомляв, що на початку квітня сотні французьких АЗС залишилися без пального після введення обмежень цін, причому значна частина таких станцій належала TotalEnergies.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти