У початок

Eni продає частки у своїх активах в Африці трейдеру Vitol за $1,65 млрд

Eni уклала угоду про продаж Vitol часток в активах у Кот-д'Івуарі та Республіці Конго за $1,65 млрд у рамках стратегії перебалансування портфеля. Про це повідомляє EnergyNews.

Італійський енергетичний гігант Eni оголосив про продаж часток в активах, розташованих у Кот-д’Івуарі й Республіці Конго, швейцарській торговій компанії Vitol.

Ця угода, вартість якої становить $1,65 млрд, включає проєкти з видобутку нафти й газу, а також блоки на стадіях розвідки, оцінки й розробки. Продаж дозволить Eni скоригувати свій портфель енергетичних активів.

У рамках цієї угоди Vitol придбає 30% акцій у проєкті Baleine, розташованому в Кот-д’Івуарі. Цей проєкт становить значну частину інвестицій Eni в регіоні, причому Eni володіє 77,25% акцій.

Baleine особливо відомий своїм видобутком нафти й природного газу, який почався в серпні 2023 року, менш ніж через два роки після відкриття родовища. Це місце вважається найбільшим відкриттям вуглеводнів в осадовому басейні Кот-д’Івуару.

Водночас Vitol також придбає 25% акцій у проєкті Congo LNG в Республіці Конго, де Eni зараз володіє 65% акцій. Проєкт Congo LNG спрямований на розвиток інфраструктури виробництва скрапленого природного газу (СПГ) у регіоні. Це придбання зміцнює позиції Vitol у Центральній Африці, ключовому ринку вуглеводнів.

Ця транзакція є частиною стратегії Eni з оптимізації її розвідки й видобутку. Eni і Vitol вже співпрацювали над кількома проєктами в Західній Африці, зокрема у Гані з проєктами OCTP і Block 4.

Цей продаж знаменує собою нову главу в партнерстві між двома компаніями, ще більше зміцнюючи їх спільну присутність на африканському континенті.

Продаж активів в Африці – частина ширшої стратегії Eni з відновлення балансу свого портфеля. Такий підхід дозволяє групі зосередитися на своїх стратегічних пріоритетах, включаючи розвиток інших геологорозвідувальних проєктів і енергетичний перехід.

Коригування портфеля є частиною зусиль Eni зі зміцнення своїх позицій у пріоритетних секторах й оптимізації портфеля активів.

Раніше enkorr повідомляв, що Eni почала виробництво екологічно чистого авіаційного палива (SAF) на своєму біопереробному заводі Gela, який може виробляти до 400 тис. т.

 

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти