У початок

Енергетичний перехід ЄС йде повільніше, ніж очікувалося, — Energy Sector

Старший керівник Energy Sector, професор Карл Роуз, під час виступу на форумі Energy Outlook2025, організованому Unimot і BiRM у Варшаві, заявив, що темпи енергетичного переходу в Європейському Союзі значно відстають від амбітних планів, передає кореспондент enkorr.

Зокрема цілі щодо стримування глобального потепління до 2050 року він назвав «міфічними» через недостатні інвестиції й повільний прогрес у ключових секторах.

«Для досягнення бажаної відмови від нафти потрібно щонайменше втричі збільшити інвестиції. Темпи розвитку альтернативної енергетики у транспортній сфері залишаються вкрай низькими», — зазначив професор Роуз.

Він підкреслив, що до 2030 року ЄС мав би досягти значних результатів у впровадженні так званого «синього простору» — періоду, коли відновлювальна енергетика домінує. Однак, з його слів, нинішній стан справ далекий від необхідного.

Водночас професор вказав на позитивну динаміку у споживанні викопних палив: «Пік споживання викопних палив як ніколи чітко прослідковується».

Окрему увагу Роуз приділив критичній залежності ЄС від китайських технологій у гонитві за альтернативною енергетикою. «Ми позбулися залежності від російського газу, але влізли у залежність від китайських комплектуючих. І ця залежність стрімко зростає! І з цим треба щось робити», — наголосив він.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти