Enagas SA, найбільший оператор СПГ-терміналів у Європі, готовий перевищити свій рекорд експорту після повномасштабного вторгнення росії в Україну, якщо в цьому виникне потреба після закінчення ключової угоди щодо транзиту газу.
«Ми робили це в нещодавньому минулому, і ми можемо зробити це знову», — сказав головний виконавчий директор Артуро Гонсало в інтерв’ю в Мадриді. Іспанська енергетична компанія здатна відправляти «ще більше» палива своїм сусідам по трубопроводах і реекспорту скрапленого природного газу, ніж це було у 2022 і 2023 роках, додав він.
Як пише Bloomberg, перспектива переривання газових потоків через Україну серед зими оживила привид ще однієї енергетичної кризи в Європі, піднявши базові ф’ючерси до найвищого рівня за рік минулого місяця, оскільки запаси почали скорочуватися швидше, ніж зазвичай. Проте континент перебуває у кращому становищі, щоб пережити припинення постачань, ніж це було два роки тому, а нижчі температури нещодавно допомогли знизити ціни.
«Європа дуже добре впоралася з необхідністю замінити російський газ», – сказав Гонсало.
Enagas з’єднаний трубопроводом з великим виробником Алжиром і може приймати глобальні вантажі з великих танкерів на семи терміналах на узбережжі Атлантичного й Середземного морів Іспанії. Це дозволило йому експортувати рекордні 4,6 млрд кубометрів трубопроводом 2023 року, а також близько 2 млрд шляхом перевантаження СПГ на судна, які краще підходять для невеликих заводів з регазифікації у таких країнах, як Італія.
Але можливості компанії виходять далеко за межі цього. Її термінали СПГ номінально здатні імпортувати понад 60 млрд кубометрів на рік і, теоретично, реекспортувати приблизно половину цього обсягу, тоді як Іспанія споживає лише приблизно половину цієї кількості. Модернізація компресора трубопроводу також збільшила потужність Enagas для доставляння палива до Франції.
Поточні потоки російського газу через Україну за транзитною угодою, яка закінчується 31 грудня, становлять близько 14 млрд кубометрів на рік.
Довгострокова енергетична безпека виникне завдяки переходу на європейську систему, здатну замінити природний газ такими видами палива, як «зелений» водень, додав Гонсало.
Декарбонізація, з його слів, стане стійким способом забезпечення надійності постачань у довгостроковій перспективі.
Enagas очікує, що його водневі активи досягнуть 3 млрд євро на 2030 рік, що буде важчим, ніж природний газ, на базі регульованих активів. Компанія також планує почати бізнес з перероблення аміаку й CO2, щоб диверсифікуватися від газу.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти