У початок

Електроенергія з України допоможе ЄС замістити 17% експорту російського газу – Міненерго

Українська електроенергія може замістити 17% російського газу, який експортується в Євросоюз. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики, передає «Бізнес.Цензор».

«Україна також може допомогти європейським країнам позбутися залежності від російських енергоносіїв завдяки експорту електроенергії. За нашими оцінками, електроенергія з України може замістити близько 17% російського газу, що експортується до ЄС», – зазначив заступник міністра енергетики Микола Колісник.

Під час виступу на 25-й конференції Gazterm-2022, що проходить 16-17 травня у Польщі, він зазначив, що Україна надала свої пропозиції до стратегії REpowerEU, які передбачають практичні кроки з використання експортних потужностей української енергосистеми.

«Нова REpowerEU-стратегія повинна надавати чіткі рішення у трьох аспектах: як замінити російську енергію, як припинити російський контроль над енергетичними активами в Європі і як гарантувати, що така ситуація більше не повториться», – наголосив Колісник.

Крім того, українська сторона підтвердила, що Україна залишається надійним партнером Європи в сфері енергетики й готова зробити суттєвий внесок у надійність постачання природного газу у європейські країни, зокрема завдяки потужним підземним сховищам обсягом 31 млрд куб. м.

Україна готова запропонувати близько половини від цих потужностей європейським компаніям для сезонних або стратегічних запасів газу.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти