У початок

Експорт російської нафти сягнув найвищого за майже 4 місяці рівня – Bloomberg

Попри скорочення постачання нафти «Сокіл», загальний експорт російської нафти за чотири тижні зріс до найвищого рівня майже за чотири місяці. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Це стало можливим завдяки різкому зростанню постачання нафти «ВСТО», яке компенсувало відсутність «Сокола». За оцінками Bloomberg, чотиритижневі середні обсяги постачань перевищили обіцяний москвою експортний показник приблизно на 190 тис. барелів на день (б/д).

Щотижневий обсяг постачання зріс на 365 тис. б/д – до 3,5 млн, що на 215 тис. б/д вище від цільового показника.

Тимчасова відсутність вантажів «Сокола» пояснюється нестачею танкерів, необхідних для перевезення нафти. Нафтопереробники Індії побоюються санкцій США і скаржаться, що постачання занадто дорогі.

Хоча цього місяця в Індію було доставлено три вантажі з нафтою «Сокол», а кілька інших було переспрямовано у Китай, ще щонайменше 14 вантажів – загальним обсягом близько 10 млн барелів – усе ще перебувають на суднах.

Вартість російського експорту нафти зросла до тритижневого максимуму, збільшившись за сім днів до 25 лютого до $1,73 млрд з $1,55 млрд попереднього тижня. При цьому середній дохід за чотири тижні продовжив зростати, збільшившись на $115 млн – до $1,7 млрд на тиждень.

Близько 1,45 млн барелів нафти на день завантажували на танкери, що прямували у Китай. Морський імпорт азійської країни збільшився на 800 тис. б/д нафти. Вона постачається з росії трубопроводами або безпосередньо, або через Казахстан.

Потоки на суднах, що подають сигнали в пункти призначення в Індії, становлять у середньому близько 905 тис. б/д.

Очікується, що й китайські, й індійські показники зростатимуть у міру того, як порти розвантаження звільнятимуться для суден, які наразі не вказують кінцевих пунктів призначення.

Нагадаємо, в росії виникли труднощі з продажем ключового тихоокеанського сорту нафти «Сокіл» в Індію, що може призвести до подальшого скорочення експорту наступного тижня.

Як повідомляв enkorr раніше, уряд рф з 1 березня на півроку заборонить експорт бензину й збільшить норматив продажу дизельного пального на біржі до 16%. Таких заходів хочуть вжити для боротьби зі зростанням цін на пальне.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти