Експорт нафтопродуктів з росії досяг 11-місячного максимуму до того, як минулого тижня США наклали нові санкції на енергетичний сектор країни, без жодних ознак того, що обмеження вплинули на потоки нафтопродуктів.
Морські постачання нафтопродуктів становили 2,5 млн барелів на день (б/д) у перші 10 днів січня, згідно з даними, зібраними Bloomberg від аналітичної компанії Vortexa Ltd. Це на 12% більше від середньодобового показника за весь минулий місяць.
10 січня Вашингтон оголосив про найагресивніші санкції проти російської нафтової промисловості, але поки що вони не вплинули на постачання нафтопродуктів. Лише близько 4% нафтопродуктів, експортованих протягом періоду 1-10 січня, перебувають на танкерах, які під санкціями, і не було жодних відхилень у рейсах цих суден, показують дані Vortexa й відстеження руху суден Bloomberg.
Останні обмеження проти близько 160 танкерів, залучених до російської торгівлі, більше зосереджені на постачаннях сирої нафти. Згідно з даними Vortexa, лише 6% основного російського експорту нафтопродуктів торік було перевезено на судні, яке потрапило під санкції. Близько 16 суден із чорного списку перевозили російські чисті нафтопродукти минулого року, а ще 35 суден займалися торгівлею брудним паливом.
Морські постачання рф – один із ключових показників, які ринок використовує для оцінки виробництва в умовах відсутності будь-яких офіційних даних про виробництво. Середній експорт сирої нафти за сім днів до 12 січня незначно змінився порівняно з попереднім тижнем, тоді як щотижневі темпи перероблення впали на початку цього місяця до найнижчого рівня з середини листопада.
Недавнє збільшення російського експорту нафтопродуктів було зумовлене стрибком постачань дизельного пального й мазуту. За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), доходи москви від експорту палива випередили зниження доходів від сирої нафти минулого місяця, зокрема через зростання потоків газойлю й цін.
Експорт дизельного пального й газойлю, на які припадає приблизно 40% паливних потоків, зріс на 17% з рівня грудня – до 1,08 млн барелів на день (б/д), найвищого показника з лютого. Відвантаження з балтійських портів зросли на понад 50%.
Експорт нафти зріс на 9%, до приблизно 489 тис. б/д, найвищого показника з березня 2023 року.
Потоки мазуту підскочили на 19%, до 792 тис. б/д, що є найвищим показником з липня 2023 року, причому обсяги в Африку різко зросли. Постачання нафтопереробної сировини, яка включає вакуумний газойль, скоротилися майже на третину – до 70 тис. б/д.
Постачання бензину й компонентів змішування зросли приблизно на 15%, до 38 тис. б/д, а постачання авіаційного палива впали майже на 40%, до 34 тис. б/д.
Обсяги вантажу й пункти призначення, ймовірно, буде переглянуто, якщо стане доступним більше портових даних або інформації про судно.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти