У початок

Експорт нафти з Кувейту досяг у червні 19-місячного максимуму

Державна енергетична компанія Кувейту заявила, що останнє величезне збільшення постачань ОПЕК+ і нещодавня взаємодія з клієнтами свідчать про стійке зростання попиту після літнього сезону руху.

«Ми бачимо певну потенційну напругу на ринку, що дає нам можливість захопити частку ринку в майбутньому», — сказав шейх Наваф Аль-Сабах, головний виконавчий директор Kuwait Petroleum Corp., в інтерв'ю Bloomberg TV на полях семінару, проведеного Організацією країн-експортерів нафти у Відні.

Відстеження танкерів Bloomberg показує, що експорт сирої нафти з країни Перської затоки зріс до 19-місячного максимуму в червні, оскільки альянс ОПЕК+ повернув обмежені барелі. Більшість нафти з Кувейту надходить до азійських країн, включаючи Китай, Японію й Південну Корею.

Шейх Наваф сказав, що нещодавній попит було зумовлено зокрема Азією, зазначивши, що глобальні бізнес-партнери KPC запитували компанію, чи є у неї додаткові барелі.

Є ознаки того, що клієнт не стурбований піком попиту, «звичайно, в Китаї, а також звертає увагу на якість постачальника, і це ми, тому що ми прагнемо низької вартості й низьковуглецевої інтенсивності бареля, і це триватиме ще десятиліттями».

Виробники бачать ринок, який продовжуватиме зростати, сказав шейх Наваф, з додатковим зростанням попиту від 1 до 1,3 млн барелів на день (б/д) протягом року.

Bloomberg News не отримало акредитації для висвітлення семінару ОПЕК, попри численні запити. Пояснень не було надано. Шейх Наваф виступив поза межами заходу.

Зі слів Навафа, оскільки напруженість між Ізраїлем та Іраном минулого місяця переросла у відкритий конфлікт, KPC тісно спілкувалася зі своїми партнерами з Перської затоки, щоб забезпечити стабільне постачання нафти на ринок. Існували побоювання, що бойові дії можуть порушити рух танкерів через Ормузьку протоку, критично важливу точку для експорту з Близького Сходу.

«Якщо повернутися до 1980-х років, то відбулася ірано-іракська війна, потім іракське вторгнення в Кувейт, а потім постійні санкції», – сказав він. Близький Схід «завжди був регіоном, який стикається з ризиками для безпеки й має високі вимоги до безпеки. Однак дуже важливо знати, що за понад вісім десятиліть нафти, що протікає через Ормузьку протоку, жодного дня цю протоку не було закрито».

Зі слів Навафа, KPC спостерігає високий попит на нафтопродукти навіть у Європі, де ринок середніх дистилятів «насправді досить сильний».

KPC планує співпрацювати з міжнародними компаніями не лише на своїх північних родовищах, і зараз працює над потенційною реконструкцією, тоді як ресурси завжди будуть належати Кувейту.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти