У початок

Експерти припускають, що казахстанська нафта може бути з домішками російської

Група українських і міжнародних експертів, яка аналізує реальний вплив застосованих проти росії санкцій, виявила постачання казахської нафти, які можуть таємно містити російську нафту. Про це повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко у коментарі The Economist, пише ІА «Інтерфакс-Україна».

«Групі експертів уже вдалося виявити постачання казахської нафти, які, як вони вважають, містять частину таємно завантаженої російської нафти», – заявив Устенко, слова якого наведено на сайті офіційного інтернет-представництва президента України у п'ятницю, 15 квітня.

Як пояснило джерело, експертна група відстежує танкери з російською нафтою завдяки програмному забезпеченню для мережевого аналізу, яке, зокрема, дає змогу встановити зв'язок між розрізненими даними.

Експерти відстежують шляхи постачання енергоносіїв, завдяки торгівлі якими «росія відчайдушно намагається фінансувати свою військову машину».

Інформацію групі надають і міжнародні фахівці, й урядовці інших країн, і навіть розвідка.

«Програма аналізує поведінку кораблів, враховуючи різну інформацію. Наприклад, заявлений вантаж, маршрут і страхові дані, а також історичні моделі навігації за різних погодних і ринкових умов. Можна навіть побачити тоннаж вантажу на борту судна й зрозуміти, чи є підозра, що на борту може бути більше вантажу, ніж заявлено», – зазначає сайт із посиланням на Устенка.

Експерти за результатами аналізу надсилають попередження відповідним урядам і компаніям, включаючи українські відомства.

Крім того, застосовується сучасніший підхід, який передбачає використання супутників, які перебувають на низьких орбітах, для отримання сигналів від бортових радарів.

«Вони використовуються для навігації й уникнення зіткнень, тому моряки не схильні їх вимикати», – пояснило джерело.

Нове програмне забезпечення для оброблення сигналів визначає геолокацію джерела сигналів, іноді в межах кількох сотень метрів.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти