У початок

Держмитниця запустила пілотний проєкт з постмитного контролю

Державна митна служба України розпочала реалізацію пілотного проєкту зі здійснення постмитного контролю. Про це повідомляється на сайті Держмитниці.

«Держмитслужба реалізує рекомендаційно-технічний пілотний проєкт зі здійснення постмитного контролю як однієї із форм контролю, визначеної статтею 336 Митного кодексу України. Мета проєкту – практична реалізація положень статті 337-1 МКУ», – йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, проведення пост-митного контролю полягає у перевірці інформації, зазначеної в митній декларації, і поданих документів.

Основними напрямами здійснення пост-митного контролю є:

  • контроль за правильністю визначення бази оподаткування;
  • контроль за правильністю класифікації товарів згідно з УКТЗЕД;
  • контроль за визначенням країни походження товарів;
  • контроль за наданням пільг в оподаткуванні, повнотою і своєчасністю сплати митних платежів;
  • контроль за достовірністю декларування вагових, кількісних і якісних показників, технічних і фізико-хімічних характеристик товарів, що впливають на рівень оподаткування;
  • контроль за дотриманням визначених МКУ вимог митних режимів;
  • контроль за дотриманням суб’єктами ЗЕД положень законодавства з питань нетарифного регулювання.

«Постмитний контроль не проводиться щодо всіх митних оформлень. Проведення постмитного контролю конкретних митних оформлень здійснюється митницею за результатами застосування системи управління ризиками», – пояснюють у Дежмитслужбі.

Також, зазначають митники, здійснення постмитного контролю можливе лише щодо митних декларацій,  оформлення яких завершено не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку здійснення пост-митного контролю.

Під час проведення постмитного контролю митниця, яка здійснила митне оформлення товару, може запитати документи, які не подавались до митного оформлення але містять відомості, що дозволяють перевірити заявлені у митній декларації дані.

«Слід зазначити, що постмитний контроль не є документальною перевіркою дотримання вимог законодавства України з питань митної справи. Податкові повідомлення-рішення за результатами проведення постмитного контролю не виносяться, – уточнюють у прес-службі Держмитниці. – Водночас результати постмитного контролю враховуються системою управління ризиками і під час відбору підприємств для проведення документальних перевірок у подальшому».

У разі ж виявлення помилок та/або невідповідностей даних митниця інформує декларанта про такі невідповідності.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти