У початок

Данські протоки можуть заблокувати для російського нафтового експорту

Данські протоки, які з’єднують Північне і Балтійське моря і є одним із «найвужчих місць» у світі для транзиту вантажів, можуть виявитися заблокованими для російського нафтового експорту. Про це повідомляють «Порти України».

Приводом для обмеження проходу танкерів з російською нафтою можуть стати претензії щодо їхньої небезпеки або відсутність європейської страховки.

За даними дослідження московського інституту розвитку технологій ПЕК, у разі блокування Данських проток слід очікувати остаточного припинення експорту російських вуглеводнів й вугілля балтійським морським маршрутом, що може спричинити дефіцит і зростання цін на енергоресурси у світі.

«У свою чергу, росія змушена буде прискорити переспрямування свого енергетичного експорту на інші маршрути. Однак повністю зробити це за короткий термін не вийде через логістичні обмеження», — сказано в дослідженні.

Зазначається, що морський транспортний коридор (МТК) «Північ—Південь» через свої логістичні особливості не зможе повноцінно допомогти з переорієнтацією російського експорту енергоресурсів. Крім того, росія потрапить у небезпечну транзитну залежність від Ірану. Ця країна, незважаючи на всю свою «дружність», може виявитися досить непередбачуваним партнером.

Данські (або Балтійські) протоки є системою проток, яка з’єднує Північне і Балтійське моря. Протоки поділяють Скандинавський півострів і півострів Ютландія, на якому розташована Данія. На заході Ютландію омиває Північне море, на півночі — протока Скагеррак, на сході — протоки Каттегат і Ересунн (Зунд), на південному сході — Балтійське море.

Перевалка російської нафти через порти «усть-луга» й «приморськ» 2022 року для транспортування через Данські протоки склала 124,1 млн тонн і 57,1 млн тонн відповідно. Загалом же Данські протоки, за деякими оцінками, забезпечували близько 8% світової торгівлі нафтою морем. Щоденний транзит становив близько 3,2 млн барелів вуглеводнів.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти