У початок

Чехія знайшла, чим замінити нафту з росії

Заміною купівлі російської нафти можуть бути розширення постачань нафтопроводом TAL, який проходить з італійського Трієста.

Як повідомляє Novinky.cz, таку заяву під час візиту в Берлін зробив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала, пише «ЕП».

«Це дуже важливо, якщо ми хочемо ввести ембарго, щоб гарантувати, що громадянам і компаніям буде достатньо нафти… Посилення пропускної спроможності нафтопроводу є ключем до зняття залежності від російської нафти», – заявив він.

Зі слів Фіали, це найпростіший шлях знайти заміну нафті з рф.

«TAL розв’язав би наші проблеми. Це також найпростіший варіант, тому що нам не потрібно будувати жодного додаткового управління, цього було б достатньо, щоб розширити потужності. Однак для цього потрібна готовність нарощувати потужності від країн, які беруть участь у трубопроводі TAL, тобто Італії, Австрії тй Німеччини чи Баварії», – додав він.

Нагадаємо, Чехія – одна з країн, яка критикує плани ЄС внести у шостий пакет санкцій ембарго на нафту з рф. Країни Європейського Союзу «майже готові» узгодити запропонований новий пакет санкцій проти росії, включаючи нафтове ембарго, заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

Чехія має високу залежність від російської нафти, тому раніше Фіала пропонував відкласти ембарго на два-три роки.

Зважаючи на високу залежність окремих країн, ЄС уже анонсував винятки дії ембарго для Угорщини й Словаччини. Крім того, на такий виняток претендує і Болгарія.

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти