У початок

Brent за тиждень зросла більш ніж на 4%

Ціни на нафту продовжили зростання в п’ятницю, прямуючи до тижневого зростання більш ніж на 4%, оскільки війна в Україні посилилася, а президент росії владімір путін попередив про глобальний конфлікт.

Станом на 04:48 за Гринвічем ф’ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 10 центів, або 0,1%, до $74,33 за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 13 центів, або 0,2%, до $70,23 за барель.

Як пише Reuters, обидва контракти підскочили на 2% у четвер і мають обмежити приріст рівнем понад 4% цього тижня, що є найсильнішим тижневим показником з кінця вересня, оскільки москва посилила свій наступ на Україну після того, як США й Британія дозволили Києву вдарити по росії своєю зброєю.

У четвер путін заявив, що він запустив балістичну ракету по Україні, й попередив про глобальний конфлікт, що підвищує ризик припинення постачання нафти з одного з найбільших у світі виробників.

Цього місяця росія заявила, що виробляє близько 9 млн барелів нафти на день (б/д), навіть враховуючи зниження видобутку після заборони на імпорт, пов’язаної з її вторгненням в Україну, і обмеження постачань групою виробників ОПЕК+.

Україна використовувала безпілотники для націлювання на російську нафтову інфраструктуру, зокрема у червні, коли вона застосувала ударні безпілотники далекого радіусу дії для ударів по чотирьох російських нафтопереробних заводах (НПЗ).

Збільшення запасів нафти й бензину у США й прогнози щодо надлишку пропозиції наступного року обмежили зростання цін.

«Наш базовий сценарій полягає в тому, що Brent залишається у діапазоні $70-85 з високою вільною потужністю, що обмежує зростання ціни, а цінова еластичність ОПЕК і пропозиція сланцю обмежують ціну на спад», — заявили аналітики Goldman Sachs на чолі з Дааном Струйвеном у своїй записці.

«Однак ризики вибуху зростають», – сказали вони, додавши, що Brent може зрости приблизно до $85 за барель у першій половині 2025 року, якщо постачання Ірану впаде на 1 млн б/д через посилення санкцій адміністрацією Трампа після обрання його президентом США.

Деякі аналітики прогнозують чергове зростання запасів нафти у США у даних наступного тижня.

«Наступного тижня ми очікуємо відновлення виробництва, а також активності НПЗ у США, що матиме негативні наслідки як для сирої нафти, так і для ключових продуктів», — зазначив Джим Ріттербуш з Ritterbusch and Associates у Флориді.

Тим часом Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, оголосив у четвер про політичні заходи для стимулювання торгівлі, включаючи підтримку імпорту енергетичних продуктів, на тлі занепокоєння щодо погроз Трампа ввести мита.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти