Ціни на нафту знижуються на тлі побоювань щодо митної політики США й очікуваного зростання видобутку. Про це повідомляє Reuters.
У четвер ціни на нафту впали після зростання на 3% напередодні — інвестори занепокоєні можливим поверненням підвищених мит у США, що може вплинути на попит на паливо. Крім того, очікується, що основні виробники оголосять про збільшення видобутку.
Станом на 05:36 за Гринвічем, ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на $0,53, або 0,77%, до $68,58 за барель. Американська West Texas Intermediate (WTI) впала на $0,51, або 0,76%, до $66,94 за барель.
У середу обидва контракти досягли тижневого максимуму — на тлі новин про припинення співпраці Ірану з МАГАТЕ, що викликало занепокоєння можливим розгортанням конфлікту навколо ядерної програми. Також стало відомо про попередню торговельну угоду між США й В’єтнамом.
Утім, невизначеність щодо торговельної політики США посилюється — 90-денна пауза у запровадженні підвищених мит завершується 9 липня, а нових домовленостей із ключовими партнерами, зокрема ЄС і Японією, не досягнуто.
Крім того, ОПЕК+ (ОПЕК і союзники, зокрема росія) можуть оголосити про нове збільшення видобутку на 411 тис. барелів на добу (б/д) на своїй зустрічі цими вихідними.
Зі слів аналітиків ING, з огляду на невизначеність довкола торговельних домовленостей і наближення Дня незалежності США (4 липня) «учасники ринку навряд чи візьмуть на себе значні ризики у довгі вихідні».
Песимізм також посилюється на тлі слабкої динаміки у сфері послуг Китаю — найбільшого імпортера нафти у світі. Опитування приватного сектору, оприлюднене в четвер, показало: темпи зростання у червні були найнижчими за дев’ять місяців, попит скоротився, експортні замовлення зменшилися.
Несподіване зростання запасів сирої нафти в США теж підсилило занепокоєння попитом. Управління енергетичної інформації США повідомило, що запаси зросли на 3,8 млн барелів — до 419 млн за тиждень. Аналітики, опитані Reuters, прогнозували скорочення на 1,8 млн.
Щотижневий попит на бензин знизився до 8,6 млн б/д, що нетипово для пікового літнього періоду в США.
Ринок стежить за щомісячним звітом щодо зайнятості у США, який вийде в четвер — саме він допоможе сформувати очікування стосовно глибини й термінів зниження процентної ставки ФРС у другій половині року.
Звіт про зайнятість у приватному секторі, оприлюднений у середу, вперше за два роки показав скорочення. Однак аналітики зауважують, що цей показник не завжди корелює з офіційними урядовими даними.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти