У початок

Brent торгується за $74,56 за барель

У п’ятницю ціни на нафту підскочили вище й мають намір за тиждень зрости більше ніж на 1% через напруженість у найбільшому нафтовидобувному регіоні світу, Близькому Сході, і відновлення перемовин про припинення вогню в Газі, що останніми днями тримало трейдерів у напрузі.

Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 18 центів, або 0,2%, до $74,56 за барель на 03:42 за Гринвічем, тоді як американська нафта West Texas Intermediate коштувала $70,34 за барель, що на 15 центів, або 0,2% більше за попередній результат.

«Ми як і раніше вважаємо, що правильна ціна на сиру нафту в цей час становить близько $70, оскільки очікуємо нових цінових драйверів, включаючи результати засідання Постійного комітету NPC Китаю, а також відповідь Ізраїлю на ракетну атаку Ірану 1 жовтня», – сказав ринковий аналітик IG Тоні Сикамор у примітці, посилаючись на ціни WTI.

Обидва контрольні показники впали на 58 центів за барель на попередній сесії після того, як ціни коливалися всупереч очікуванням посилення або зниження напруженості на Близькому Сході.

Нафтотрейдери чекають відповіді Ізраїлю на ракетну атаку Ірану 1 жовтня, яка може призвести до ураження нафтової інфраструктури Тегерана й переривання постачань, хоча, за повідомленнями, йшлося про те, що Ізраїль завдасть удару по іранських військових, а не ядерних чи нафтових цілях.

Офіційні особи США й Ізраїлю мають намір відновити перемовини щодо припинення вогню й звільнення заручників у Газі найближчими днями. Попередні спроби досягти угоди були невдалими.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у четвер, що Сполучені Штати не хочуть затяжної кампанії Ізраїлю в Лівані, тоді як Франція закликала до припинення вогню й зосередилася на дипломатії.

Перемовини про припинення вогню мають невеликий чистий негативний вплив на ціни на нафту, сказав Тоні Сикамор, додавши, що увага зосереджена більше на конфлікті в Лівані й потенційній відповіді Ізраїлю на Іран.

Інвестори також очікують більшої ясності щодо політики стимулювання Пекіна, хоча аналітики не очікують, що такі заходи значно підвищать попит на нафту з боку Китаю, другого споживача у світі.

Goldman Sachs у четвер залишив свої прогнози щодо цін на нафту, природний газ і вугілля без змін, оцінюючи китайське стимулювання цін на енергоносії, яке є скромним порівняно з більшими чинниками, такими як постачання нафти з Близького Сходу й зимова погода для природного газу.

Він прогнозує Brent в діапазоні від $70 до $85.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти