У початок

Brent торгується за $74,39 за барель

Ціни на нафту підскочили у четвер після двотижневого мінімуму, причому інвестори придивляються до розвитку подій на Близькому Сході й чекають на додаткову інформацію щодо планів стимулювання Китаю, а також очікують публікації офіційних даних про запаси нафти в США.

Ф'ючерси на нафту марки Brent піднялися на 17 центів, або 0,2%, до $74,39 за барель на 04:08 за Гринвічем, у той час, як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США були на рівні $70,58 за барель, що більше на 19 центів, або 0,3%, від попереднього значення.

Обидва контрольні показники встановилися в середу, закрившись на найнижчому рівні з 2 жовтня другий день поспіль.

Як пише Reuters, цього тижня контрольні показники впали на 6-7% після того, як Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) і Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) знизили прогнози попиту на 2024 і 2025 роки.

Ціни також упали, оскільки премії за ризик охолонули через послаблення побоювань, що у відповідь атака Ізраїлю на Іран може перервати постачання нафти, хоча залишається невизначеність щодо конфлікту на Близькому Сході.

«Зараз ми граємо в гру очікування двох речей. По-перше, постійний комітет Національного народного конгресу Китаю має конкретизувати деталі й розмір пакета фіскального стимулювання, який, на мій погляд, очікується», — сказав Тоні Сікамор, ринковий аналітик IG у Сідней.

Інвестори чекають від Пекіна додаткових подробиць його широких планів, оголошених 12 жовтня, стосовно відновлення своєї хворої економіки.

У четвер Китай заявив, що розширить «білий список» житлових проєктів, які підходять для фінансування, і збільшить банківські кредити на такі розробки до 4 трлн юанів ($562 млрд), оскільки він прагне підтримати свій хворий ринок нерухомості.

Сикамор сказав, що відповідь Ізраїлю на нещодавню атаку Ірану була другим основним напрямком для ринку.

«Ми це знаємо, але ми не знаємо, коли це настане», — сказав він, додавши, що обидва чинники створюють ризики зростання цін на нафту.

В Ірані влада працює над контролем витоку нафти біля острова Харг, повідомило у середу інформаційне агентство країни IRNA.

«Здається, це не пов’язано з війною Ізраїлю та ХАМАС, але воно привернуло увагу до потужностей Ірану з експорту нафти», – йдеться в записці аналітиків ANZ.

У США запаси сирої нафти й палива впали минулого тижня, повідомили ринкові джерела з посиланням на дані Американського інституту нафти у середу, всупереч очікуванням накопичення запасів сирої нафти.

Запаси нафти впали на 1,58 млн барелів за тиждень, що закінчився 11 жовтня, повідомили джерела на умовах анонімності. Запаси бензину впали на 5,93 млн барелів, а запаси дистиляту впали на 2,67 млн барелів, повідомили вони.

Десять аналітиків, опитаних Reuters, підрахували, що в середньому запаси сирої нафти зросли приблизно на 1,8 млн барелів за тиждень до 11 жовтня.

«Будь-які ознаки слабкого попиту у щотижневому звіті EIA про запаси можуть спричинити подальший тиск на ціни на нафту», — заявили аналітики ANZ.

Управління енергетичної інформації, статистичне відділення Міністерства енергетики США, опублікує свої дані об 11:00 ранку за східним часом (15:00 за Гринвічем) у четвер.

Крім того, підтримуючи ціни на нафту, Європейський центральний банк, ймовірно, знову знизить процентні ставки у четвер, перше одночасне зниження ставок за 13 років, оскільки він переносить фокус з охолодження інфляції в єврозоні на захист економічного зростання.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти