У початок

Brent торгується за $72,97 за барель

Ціни на нафту незначно зросли у четвер, оскільки геополітичні побоювання щодо ескалації напруженості між росією й Україною компенсували вплив більшого, ніж очікувалося, збільшення запасів нафти в США.

Як повідомляє Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 16 центів, або 0,2%, до $72,97 станом на 04:08 GMT. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate зросли на 16 центів, або 0,23%, до $68,91.

Україна випустила залп британськими крилатими ракетами Storm Shadow по росії в середу, останньою новою західною зброєю, яку їй дозволили використовувати по російських цілях через день після того, як вона запустила американські ракети ATACMS.

москва заявила, що використання західної зброї для удару по російській території далеко від кордону стане серйозною ескалацією конфлікту. Київ каже, що йому потрібна здатність захистити себе, завдаючи ударів по російським тиловим базам, які використовувалися для підтримки вторгнення москви, яке на цьому тижні вступило в свій 1000-й день.

«Що стосується нафти, ризик полягає в тому, що Україна націлиться на російську енергетичну інфраструктуру, тоді як інший ризик полягає в невизначеності щодо того, як росія відреагує на ці атаки», — йдеться в записці аналітиків ING.

Аналітики JPMorgan заявили, що минулого тижня споживання нафти відновилося завдяки кращому попиту на подорожі в США й Індії, а також тому, що остання продемонструвала значне зростання промислового попиту.

За оцінками аналітиків, світовий попит на нафту досягне 103,6 млн барелів на день (б/д) протягом перших 19 днів листопада, що на 1,7 млн б/д більше, ніж торік.

Але протидією цьому зростанню стало зростання запасів нафти у США на 545 тис. барелів – до 430,3 млн барелів за тиждень, що закінчився 15 листопада, перевищивши очікування аналітиків в опитуванні Reuters щодо зростання на 138 тис. барелів.

Згідно з даними Управління енергетичної інформації, минулого тижня запаси бензину зросли більше, ніж прогнозувалося, тоді як запаси дистилятів скоротилися більше, ніж очікувалося.

Норвезька компанія Equinor повідомила, що відновила повну потужність нафтового родовища Johan Sverdrup у Північному морі після відключення електроенергії.

Тим часом Організація країн-експортерів нафти та її союзники на чолі з росією, група, відома як ОПЕК+, можуть знову відкласти збільшення видобутку на зустрічі 1 грудня через слабкий світовий попит на нафту, згідно з трьома джерелами ОПЕК+, знайомими з дискусією з цього питання.

ОПЕК+, яка видобуває приблизно половину світового обсягу нафти, спочатку планувала поступово скасувати скорочення видобутку за допомогою незначного збільшення протягом кількох місяців у 2024 й 2025 роках.

Проте Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своїй доповіді минулого тижня заявило, що навіть якщо скорочення ОПЕК+ залишаться чинними, пропозиція нафти перевищить попит 2025 року, оскільки зростання видобутку з боку Сполучених Штатів та інших зовнішніх виробників випереджає слабкий попит.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти