У початок

Brent торгується за $72,06 за барель

Ціни на нафту різко зросли у середу через ознаки скорочення пропозиції у найближчій перспективі, але залишилися поблизу найнижчої позначки за два тижні через день після того, як ОПЕК знизила свій прогноз зростання глобального попиту на нафту на 2024 і 2025 роки. Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на Brent зросли на 17 центів, або 0,24%, до $72,06 за барель на 04:20 GMT, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) здорожчали на 14 центів, або 0,21%, до $68,26.

«Ціни на сиру нафту зросли, оскільки напруга на фізичному ринку нівелювала ведмежі настрої щодо попиту. Покупці на фізичному ринку були особливо активними, будь-які доступні вантажі швидко розкуповувалися», — йдеться у записці аналітиків ANZ.

Але падіння прогнозів попиту й слабкість основного споживача – Китаю – продовжували впливати на настрої ринку.

«Ми можемо очікувати, що ціни будуть консолідуватися навколо поточних рівнів довше», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG, додавши, що нещодавня спроба відскоку була швидко подолана.

«Відсутність більш прямого фіскального стимулювання з боку Китаю кидає тінь на перспективи попиту на нафту у поєднанні з перспективами збільшення видобутку нафти в США за президентства Трампа й загрозливими планами ОПЕК+ щодо збільшення видобутку», — додав Ронг.

У своєму щомісячному звіті у вівторок Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) заявила, що світовий попит на нафту зросте на 1,82 млн барелів на день (б/д) 2024 року, що нижче від зростання в 1,93 млн б/д, прогнозованого минулого місяця, в основному через слабкість Китаю, найбільшого у світі імпортера нафти.

Ціни на нафту зросли на 0,1% у вівторок на новинах після падіння приблизно на 5% протягом двох попередніх сесій.

ОПЕК також знизила прогноз зростання світового попиту на 2025 рік до 1,54 млн б/д з 1,64 млн б/д.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА), яке має набагато нижчий погляд, збирається опублікувати свій оновлений прогноз у четвер.

«На нашу думку, переобрання колишнього президента Трампа навряд чи суттєво вплине на фундаментальні показники нафтового ринку в найближчій перспективі», – пишуть аналітики Barclays.

З їхніх слів, «бури, дитино, бури», швидше за все, не вплине на стратегію суттєвого зниження цін на нафту в найближчій перспективі», враховуючи, що кількість схвалених дозволів фактично зросла за часів адміністрації Байдена.

Проте, за даними Barclays, ринки все одно відчують наслідки перебоїв у постачанні з Ірану або подальшої ескалації між Іраном та Ізраїлем.

Очікуваний обранець Дональда Трампа держсекретарем, сенатор США Марко Рубіо, відомий своєю жорсткою позицією щодо Ірану, Китаю й Куби. Посилення санкцій проти Ірану може порушити світові постачання нафти, тоді як більш жорсткий підхід до Китаю може ще більше послабити попит на нафту у найбільшому світовому споживачі.

Два керівники центральних банків США заявили у вівторок, що процентні ставки діють як гальма для інфляції, яка все ще перевищує позначку у 2%, що свідчить про те, що Федеральна резервна система (ФРС) готова до подальшого зниження процентної ставки.

Минулого тижня ФРС знизила облікову ставку на чверть відсоткового пункту до діапазону 4,50-4,75%. Зниження процентної ставки зазвичай стимулює економічну активність і попит на енергію.

Щотижневі звіти про інвентаризацію у США було відкладено на день після свята Дня ветеранів у понеділок. Дані промислової групи Американського інституту нафти має бути опубліковано у середу о 21:30 за Гринвічем.

Аналітики, опитані Reuters, підрахували, що в середньому запаси сирої нафти зросли приблизно на 100 тис. барелів за тиждень до 8 листопада.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти