Ціни на нафту знизилися у вівторок через розчарування інвесторів останнім планом стимулювання Китаю й занепокоєння надлишком пропозиції, а також зміцнення долара.
Ф'ючерси на нафту Brent упали на 17 центів, або 0,2%, до $71,66 за барель на 05:50 GMT. Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate у США становили $67,84 за барель, що на 20 центів, або 0,3% нижче за попередній результат.
Обидва контракти впали більш ніж на 5% за попередні дві торгові сесії.
Як повідомляє Reuters, у п’ятницю Китай оприлюднив борговий пакет на суму 10 трлн юанів ($1,4 трлн) , щоб полегшити фінансову напругу місцевого уряду, оскільки найбільший у світі імпортер нафти стикається з новим тиском через переобрання Дональда Трампа президентом США.
Але аналітики кажуть, що бракує кількості стимулів, необхідних для стимулювання зростання.
У той час як ціни на сиру нафту збільшили втрати через зміцнення долара США, також виникло занепокоєння з приводу попиту в Китаї, йдеться у записці аналітиків ANZ Research.
«Дані, опубліковані на вихідних, показали анемію споживчої інфляції в жовтні й чергове зниження заводських цін», – сказали вони.
Зараз ринок очікує на публікацію щомісячних звітів про ринок нафти від ОПЕК, Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) й Управління енергетичної інформації, додають аналітики.
Як зазначається, «будь-яке подальше зниження рейтингів на вимогу, особливо з боку ОПЕК, може вплинути на настрої».
Щомісячний звіт Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) планується опублікувати пізніше у вівторок.
Ринок чекатиме подальшого перегляду попиту в бік зниження прогнозу групи на 2025 рік, що посилить тиск на ціни.
«Ми вважаємо, що ОПЕК+ буде змушена продовжувати відкладати рішення про скасування своїх добровільних скорочень. Це рішення все одно призведе до збільшення надлишкового тиску, — сказав Вівек Дхар, аналітик Commonwealth Bank of Australia. — Основний ризик для нашого прогнозу полягає в тому, що ОПЕК+ намагається припинити добровільне скорочення постачань із січня, тим самим посилюючи тиск надлишку».
З його слів, «будь-який натяк на те, що ОПЕК+ вирішує захистити свою частку ринку замість підвищення цін на нафту, може призвести до падіння цін на нафту».
Долар США у вівторок утримувався на максимумах за чотири місяці, оскільки очікується, що він виграє від політики, яка, ймовірно, довше утримуватиме відносно високі процентні ставки в США.
Ринки також готуються до нових сигналів від даних про інфляцію в США й спікерів Федеральної резервної системи (ФРС) цього тижня.
Зміцнення долара робить товари, деноміновані в американській валюті, такі як нафта, дорожчими для власників інших валют і, як правило, впливає на ціни.
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти