У початок

Brent росте в очікуванні перемовин між США й Китаєм

У середу ціни на нафту зросли більш ніж на 1%, залишаючись трохи вищими за нещодавні чотирирічні мінімуми. Основним драйвером стало очікування торговельних перемовин між США й Китаєм, а також ознаки зниження видобутку нафти у США.

Ф'ючерси на Brent зросли на $0,44 (0,7%), до $62,59 за барель на 04:00 GMT. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) додала $0,50 (0,9%), до $59,59 за барель.

Як пише Reuters, ціни на нафту нещодавно впали до чотирирічного мінімуму після рішення ОПЕК+ про прискорене нарощування видобутку. Це викликало побоювання надлишкової пропозиції на тлі митної політики США, яка посилила занепокоєння попитом.

«Новина про старт торговельних перемовин між США й Китаєм на вихідних сприяла зростанню цін на нафту марки Brent», – зазначили стратеги ING, додавши, що для суттєвого покращення прогнозу попиту необхідно побачити відчутне зниження митних бар’єрів.

Водночас останні падіння цін на нафту змусили низку американських енергетичних компаній, включаючи Diamondback Energy й Coterra Energy, оголосити про скорочення бурових установок.

Аналітики очікують, що це поступово підтримуватиме ціни на нафту, зменшуючи обсяги видобутку.

«Минулого місяця ми попереджали, що зниження цін і зменшення бурової активності можуть призвести до падіння видобутку нафти у США», – заявив Деніел Хайнс, старший стратег ANZ.

За даними Американського інституту нафти, запаси сирої нафти скоротилися на 4,5 млн барелів за тиждень, що закінчився 2 травня. Аналітики прогнозують додаткове зниження запасів на 800 тис. барелів у наступному звіті уряду США, який буде опубліковано о 10:30 ранку за східним часом (14:30 GMT).

При цьому споживчі витрати в Китаї зросли під час святкування Першого травня, підтримуючи нафтовий ринок після п’ятиденного свята.

Водночас компанії в Європі прогнозують зростання прибутку на 0,4% за І квартал, що є покращенням порівняно з попереднім прогнозом падіння на 1,7%.

Федеральна резервна система (ФРС), ймовірно, залишить процентні ставки у США незмінними, оскільки митні фактори продовжують негативно впливати на економічні перспективи.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти