У початок

Brent росте не тлі послаблення торговельної напруженості

У п’ятницю ціна на нафту марки Brent зросла, продовжуючи тенденцію четвергового підвищення на 3%, на тлі ознак послаблення торговельної напруги між США й Китаєм.

На 05:07 за Гринвічем Brent зросла на 23 центи, або 0,37%, до $63,07 за барель, тоді як West Texas Intermediate (WTI) додала 21 цент, або 0,35%, до $60,12 за барель.

Як повідомляє Reuters, міністр фінансів США Скотт Бессент 10 травня зустрінеться у Швейцарії з віцепрем’єром Китаю Хе Ліфеном, щоб обговорити торговельні суперечки, що загрожують споживанню сирої нафти.

Аналітик Vanda Insights Вандана Харі зазначає, що якщо сторони домовляться про зниження тарифів, ринки отримають перепочинок, і ціна на Brent може зрости ще на $2-3 за барель.

Згідно з митною статистикою, у квітні експорт Китаю зріс швидше, ніж очікувалося, а імпорт скоротив падіння, що додає Пекіну переговорну перевагу перед торговельними зустрічами з США.

Тим часом президент США Дональд Трамп та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосили про торговельну угоду: Велика Британія знижує мита на імпорт із США з 5,1% до 1,8%.

Водночас США зменшили мита на британські автомобілі, але залишили 10% тариф на більшість інших товарів.

При цьому країни ОПЕК+ планують збільшити видобуток, що може створити тиск на ціни на Brent.

За даними опитування Reuters, видобуток ОПЕК у квітні знизився, оскільки скорочення виробництва в Лівії, Венесуелі й Іраку переважило заплановане зростання видобутку.

Проте жорсткіші санкції США проти Ірану можуть обмежити постачання нафти й підштовхнути ціни на Brent вгору.

На ринок впливає і конфлікт між Індією й Пакистаном. Так, за даними індійської армії, збройні сили Пакистану здійснили численні атаки вздовж західного кордону Індії, що загострило конфлікт між ядерними державами.

Тож Аналітики Rystad Energy прогнозують зростання попиту на дизель, оскільки військова мобілізація активізується, а також зниження споживання авіапального, адже закриття повітряного простору вплине на авіаційний сектор.

Щодо загального попиту на сиру нафту, Індія споживає 5,4 млн б/д, тоді як Пакистан — 0,25 млн б/д, згідно з оцінками Rystad Energy.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти