У початок

Біля берегів Франції накопичився великий обсяг нерозвантаженої нафти

У результаті страйків, що торкнулися нафтопереробної промисловості Франції, на танкерах біля берегів цієї країни залишаються рекордні обсяги нафти, а запаси нафти у Франції скорочуються.

Агентство Reuters із посиланням на дані Kpler повідомило, що у водах Франції очікують 17 вантажів сирої нафти, нафтопродуктів і нафтохімії. З них 7 – це вантажі нафти й конденсату, що є рекордним обсягом в історії, сказав аналітик Kpler Йоханнес Раубаль.

Він пояснив, що причиною такої ситуації є те, що розвантажувати танкери нікому і нікуди – вітчизняні НПЗ призупинили роботу. За даними консалтингової компанії OilX, запаси сирої нафти у Франції за останній час упали на 40,3 млн барелів.

Різке падіння попиту з боку французьких нафтопереробних заводів змусило експортерів нафти з родовищ Північного моря, Західної Африки і навіть з Казахстану (перевізника КТК) шукати одержувачів сировини в інших країнах.

Французький імпорт нафти з Нігерії впав з 200 тис. барелів на добу (б/д) у січні-лютому до 30 тис. б/д у березні, тоді як нафта Ekofisk North Sea з норвезького родовища в Північному морі взагалі не постачалася до Франції в цьому місяці. Один із трейдерів сказав Reuters, що ситуація дуже погана, і переорієнтація постачань неминуче вплине на ціни на сировину.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти