Азійські покупці викопного палива, які прагнуть заспокоїти майбутнього президента США Дональда Трампа, дійшли такого ж висновку: купуйте більше американської нафти й газу. Про це пише Bloomberg.
Переобраний лідер-популіст пригрозив митами низці країн, які мають позитивне сальдо торгівлі зі США, що спонукало політиків Південної Кореї, Тайваню, В’єтнаму, а також Європейського Союзу розглянути питання про закупівлю більше енергії у найбільшого у світі виробника й експортера нафти й скрапленого газу.
«Торгові партнери розглядають купівлю американського СПГ як допомогу в тарифних перемовинах з адміністрацією Трампа», — сказав Саул Кавонік, енергетичний аналітик MST Marquee, додавши, що після перемоги Трампа на виборах відбувся помітний і швидкий зсув у бік забезпечення постачання в США.
Такий зсув дозволить Трампу, який обіцяв своїм виборцям жорсткий поворот до викопного палива, збільшити експорт СПГ із США понад уже заплановане подвоєння до 2030 року, а також дасть американським розробникам проєктів перевагу над конкурентами-експортерами.
Очікується, що Трамп накаже внести зміни для стимулювання внутрішньої розробки нафти й газу відразу після своєї інавгурації 20 січня. Це може включати скасування мораторію його попередника Джо Байдена на нові ліцензії на експортні проєкти СПГ — політика, яка сповільнила укладання нових угод з 38 2022 року до лише семи минулого року, згідно з даними BloombergNEF.
Збільшення виробництва СПГ у США є «яскравою новиною» для комунальної галузі, оскільки це може стабілізувати ціни, сказав Казухіро Ікебе, президент японського регіонального виробника електроенергії Kyushu Electric Power Co. Покупці борються з нестабільністю цін на газ з початку повномасштабної війни в Україні 2022 року.
У країнах, включаючи Японію й Таїланд, покупці відновили перемовини з експортними проєктами СПГ США протягом останніх кількох місяців, зі слів трейдерів, що беруть участь у цих перемовинах, які додали, що вони готові підписати угоди з США, якщо ціна буде правильною.
Згідно з даними відстеження руху суден, зібраними Bloomberg, приблизно половина американського експорту СПГ минулого року йшла в Європу. А втрата потоків газу з російського трубопроводу на початку року означає, що континент також може звернутися до постачань із США, щоб заповнити цю прогалину. Минулого місяця Трамп попередив ЄС, що його товари постраждають від тарифів США, якщо його країни-члени не будуть купувати більше американської нафти й газу.
Торгівельний підрозділ ДТЕК, найбільшої приватної енергетичної компанії України, заявив минулого місяця, що прагне забезпечити постійне постачання СПГ із США в Україну. «Чинна адміністрація підтримала постачання газу до Європи, — заявив генеральний директор D.Trading Дмитро Сахарук. — І ми віримо, що під час наступної адміністрації це буде ще активніше».
Коментарі
Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі
Увійти