У початок

Австрія не підтримує газове ембарго проти рф після звірств у Бучі

Австрія заявила, що не підтримуватиме газове ембарго проти росії після звірств у Бучі, натомість Італія не блокуватиме газові санкції. Про це з посиланням на повідомлення Bloomberg пише «Економічна правда».

Водночас міністр закордонних справ Олександр Шалленберг заявив, що у ЄС нібито є «інші варіанти посилення каральних заходів проти влади путіна».

Таким чином він підтвердив попередню позицію країни на тлі посилених закликів припинити торгівлю енергоресурсами з росією.

Хоч Австрія – один із найбільших виробників зеленої енергії, вона досі залежна на чверть своїх потреб в енергії від російського газу. Російський імпорт становить 80% постачань газу в країну.

Натомість Італія не накладатиме вето на санкції щодо російського газу, заявив міністр закордонних справ Луїджі Ді Майо. Італія наполягає на тому, щоб ЄС запровадив обмеження ціни на імпорт газу з росії, але її пропозицію блокує зокрема Німеччина.

Італія отримує близько 40% свого імпорту газу з росії, після вторгнення рф в Україну вона намагається знайти альтернативи й диверсифікувати свої постачання.

Французькі аналітики з Conseil D’Analyse Economique, які надають аналіз французькому уряду, визначили, що вплив заборони постачань російських енергоносіїв буде відносно пом’якшеним, оскільки компанії можуть замінити джерела постачань. Для Франції таке рішення спровокує падіння біля 0,3% ВВП, водночас для Німеччини – понад 3%.

Для таких країн як Литва, Болгарія, Словаччина, Фінляндія й Чехія економічний удар може становити від 1% до 5%. Зауважимо, що всі країни Балтії, включно з Литвою, з квітня відмовилися від імпорту російського газу і лобіюють повне нафтове ембарго агресора.

Як повідомлялося, росія цьогоріч може заробити майже $321 млрд на експорті енергоносіїв і закінчити рік із рекордним профіцитом поточного рахунку в $240 млрд, якщо країни не запровадять повного нафтогазового ембарго.

Країни Євросоюзу розділилися на різні табори під час обговорення ембарго на російські нафту, газ і вугілля, зокрема заборону імпорту російської нафти блокують Німеччина і Нідерланди.

 

 

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти