У початок

АРМА хоче скасувати вимогу до управителів узгоджувати дії з власниками арештованого майна

Глава Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Олена Дума закликала Верховну Раду ухвалити законопроеєкт №6233 і скасувати вимогу до управителів узгоджувати свої дії з власниками заарештованого майна, серед яких є резиденти рф й білорусі або особи, пов'язані з ними. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«У державах-ізгоях, у країнах-диктатурах немає просто бізнесу. У росії й білорусі великі за розміром компанії – завжди компонент політико-бізнесових проєктів із просування прокремлівської «м'якої» (а часом і жорсткої) сили. Скрізь, де ви бачите російських підприємців (у Середній Азії, Європі чи Африці), ви пізніше побачите російські «культурні центри», натовпи «співвітчизників» і, можливо, навіть «вагнерівців», – написала вона у telegram.

Дума нагадала, що російський бізнес в Україні «інфільтрувався десятиліттями». «У кремлі його справедливо вважали плацдармом для економічного захоплення нашої країни, і повномасштабний напад у лютому 2022 року нічого не змінив. Де рубль, там чоботи російського вчителя, а згодом – солдата (рано чи пізно)», – наголосила глава АРМА.

За її інформацією, агентство нині управляє 1 064 активами, власниками 100% корпоративних прав яких є особи, які посягають на територіальну цілісність України й сприяють війні.

Як приклад Дума назвала колишній «Альфа банк», акції якого Україна націоналізувала в липні цього року, а також «Вінницяпобутхім», Миколаївський глиноземний завод, «Асгард-ком», «Аерок», Glusco, «Укртатнафту», «Майдан Плаза», «Танталіт», Український медіа-холдинг, Українську медійну групу, Полтавський турбомеханічний завод та інші компанії.

«Прибуток від управління цими активами надходить до бюджету і таким чином посилює обороноздатність країни», – додала вона.

Дума також прокоментувала справу IDS Ukraine, найбільшого гравця на ринку води в країні й власника ТМ «Моршинська». Вона наголосила, що на цьому прикладі можна продемонструвати, як «добровільні представники російських олігархів в Україні протистоять спробам нашої держави утримати економіку на плаву».

Вона також нагадала, що АРМА отримала в управління корправа кіпрського підприємства International Distribution Systems Limited, яке володіє заводом «Моршинська», 11 листопада 2022 на підставі рішення Шевченківського суду м.Києва. Агентство у лютому 2023 року оголосило відкритий конкурс на управління цими активами. У ньому перемогло ТОВ «Карпатські мінеральні води», подало заявку до АМКУ на концентрацію й провело оцінку майна.

Після отримання «зеленого світла» від Антимонопольного комітету переможець конкурсу зможе розпочати управління активами, наголосила голова агентства.

Дума висловила згоду з позицією суду в тому, що розроблений Михайлом Фрідманом і Германом Ханом «злочинний план для фіктивного виведення за уявними угодами зі своєї власності активів» втілено на території України. Вона погодилася з рішенням суду про арешт 100% корпоративних прав в Україні для запобігання їх виведенню й збереженню. Такі рішення не могли ухвалюватися міноритарними власниками без відома мажоритарних акціонерів, зазначила глава АРМА.

«Зараз міноритарні акціонери чинять шалений юридичний та PR-опір. І це дуже схоже на спроби російського бізнесу відігратися за поразки на театрі військових дій. Спектр вимог акціонерів-міноритаріїв «Моршинської» широкий, і жодну з них не передбачено чинним законодавством. Це і про пріоритетне право керувати заводом мінвод, і про апріорне визнання їх доброчесними, а також про небездоганність проєкту закону №6233, який АРМА системно просуває», - написала вона.

Дума зазначила, що при «наведенні різкості» видно, як російський бізнес, оговтавшись від «потужного аперкоту», розробляє стратегії опору українській державі.

Глава АРМА закликала громадськість зріло оцінювати такі проблеми й попросила народних депутатів ухвалити законопроєкт №6233, щоб скасувати вимогу до управителів запитувати дозвіл на діяльність у «безпосередніх ворогів України – рф й рб».

«Економічна стабільність не є «економічним фронтом» (фронт у нас один), але ми маємо забезпечити фінансову стабільність держави», – резюмувала глава АРМА.

Друкувати

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти