Цього літа європейські трейдери використовують лише малу частину величезних можливостей зі зберігання запасів природного газу в Україні після російських атак, які збільшили ризики й позбавили охоплену війною країну мізерних доходів.
Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Financial Times.
Як зазначається у публікації, Україна має у своєму розпорядженні найбільші підземні сховища в Європі й торік надала компаніям ЄС цінний простір для зберігання надлишків газу перед зимою.
Однак після того, як навесні російські удари були спрямовані на енергетичну інфраструктуру України, включаючи насосні станції для зберігання газу, європейські обсяги в червні й липні впали до лише однієї десятої від обсягів, що зберігалися за той же період торік.
«Постійні атаки росії на українські сховища збільшують ризик зберігання газу», — заявив Марко Заальфранк, голова відділу торгівлі у континентальній Європі енергетичної групи «Axpo».
Газові сховища в ЄС можуть вміщати не більше 100 млрд кубометрів природного газу, тоді як річний попит у блоці становить від 350 до 500 млрд кубометрів залежно від погодних та інших умов. Торік Україна запропонувала близько 10 млрд куб. м додаткових потужностей для зберігання, а європейські компанії закачали понад 2 млрд куб. м перед зимовими місяцями, оскільки країна пропонувала такі стимули як низькі тарифи на зберігання. Однак цього року закачування було незначним, навіть попри те, що сховища ЄС заповнені на 86% — це найвищий рівень цього року, за даними Gas Infrastructure Europe.
За даними Argus, у червні й липні європейські компанії відправили всього 15,4 млн кубометрів і 51,9 млн кубометрів порівняно з 102,7 млн кубометрів і 586,6 млн кубометрів у ті ж місяці торік.
Європейські трейдери уникають українських сховищ газу після російських ударів, зазначає FTwww.ft.com.
Хоча самі газові резервуари розташовані глибоко під землею, що захищає їх від ударів, пошкодження надземних споруд, що використовуються для закачування газу в сховище або з нього, — суттєвий ризик, що викликає занепокоєння трейдерів. «Головна проблема не у втраті газу, а у неможливості його вилучення, коли він потрібен і затребуваний», — сказав Заальфранк з «Axpo».
Державна енергетична компанія «Нафтогаз» заявила, що у березні й квітні сталося «кілька атак» на наземну інфраструктуру, і що було проведено ремонтні роботи. «Жодних проблем, ми працюємо у звичайному режимі» щодо закачування й відбору газу, зазначив Олексій Чернишов, голова «Нафтогазу».
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти