В начало

Видобуток нафти ОПЕК у березні зріс

Видобуток нафти ОПЕК у березні зріс на три тисячі барелів на добу (б/д) до рівня лютого. В основному за рахунок Ірану, Саудівської Аравії, Габону та Кувейту — до 26,6 млн барелів.

Країни організації, які беруть участь в угоді ОПЕК+, видобували менше дозволених ним рівнів на 2,387 млн б/д. Загальний обсяг видобутку нафти ОПЕК у березні 2024 року становив у середньому 26,60 млн б/д, що на 3 тис. б/д вище порівняно з попереднім місяцем.

Фактичний видобуток країн організації, що беруть участь в угоді ОПЕК+, становив 21,448 млн б/д при цільових 23,835 млн барелів. Таким чином,  країни ОПЕК, які мають квоти, скорочували видобуток на 2,387 млн б/д понад дозволені рівні.

Квоти на видобуток нафти ОПЕК+ без урахування Анголи, що залишила альянс, з початку 2024 року знизилися приблизно на 1 млн б/д. Тепер загальний граничний рівень становить 39,425 млн б/д, не рахуючи показників нового учасника — Бразилії, які, за оцінками експертів, становлять майже 3 млн б/д, а також членів ОПЕК — Венесуели, Ірану й Лівії, що не беруть участь в угоді.

Крім того, учасники альянсу протягом усього 2024 року продовжують добровільні скорочення видобутку понад квоти сумарно на 1,66 млн б/д, з яких по 500 тис. припадає на росію й Саудівську Аравію. На додаток до цього, поки до кінця ІІ кварталу, Саудівська Аравія скорочує видобуток на 1 млн б/д. росія у квітні-червні скорочує експорт і видобуток нафти сумарно на 471 тис. барелів. Низка інших учасників альянсу до кінця червня додатково скорочують видобуток на 700 тис. б/д.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти