Згідно з транспортними даними й документами, багато покупців венесуельської нафти відновили завантаження сирої нафти на танкери після тижневої перерви у портах країни після того, як США застосували тарифи, які президент Дональд Трамп ввів для імпортерів нафти з країни ОПЕК. Про це повідомляє Reuters.
У березні Міністерство фінансів США дало американській нафтовидобувній компанії Chevron та іншим іноземним партнерам і клієнтам PDVSA термін до 27 травня для згортання операцій і припинення експорту нафти з Венесуели. Кілька днів потому Вашингтон ввів мита на покупців венесуельської нафти й газу.
Ці заходи призвели до призупинення завантаження деяких танкерів у головному нафтовому порту країни «Хосе» й створили затримки на менших терміналах. Жорстка позиція Трампа перешкодила трейдерам та імпортерам продовжувати постачати венесуельську нафту.
Після заходів, вжитих США щодо покупців нафти, багато суден залишили «Хосе» й пішли в море. Зараз багато з них повернулися, щоб завершити завантаження. Згідно з даними і внутрішніми документами венесуельської державної нафтової компанії PDVSA, вони почали виходити з венесуельських вод, прямуючи до Індії й Китаю.
На 9 квітня вантажі, призначені Chevron для доставляння в США, Reliance Industries для доставлення в Індію й кілька посередників для доставлення в Китай, відправлялися в плавання, сигналізуючи про те, що експорт нафти з Венесуели у найближчій перспективі не скоротиться.
У Китаї основними імпортерами венесуельської важкої сирої нафти є незалежні нафтопереробники, відомі як чайники, які купують через посередників. У зв’язку з підвищенням тарифів минулого місяця деякі нафтопереробні підприємства відклали або призупинили імпорт із цієї південноамериканської країни, вибираючи натомість бразильську й західноафриканську нафту.
Китай є найбільшим покупцем нафти у Венесуелі, прямо чи опосередковано одержуючи цього року приблизно 480 тис. барелів на день (б/д) сирої нафти й палива. США є другим пунктом призначення з 250 тис. б/д, Індія – третя, з 63 тис. б/д, а Європа – четверта, 44 тис. б/д.
У довгостроковій перспективі аналітики прогнозують, що видобуток нафти скоротиться на 150-350 тис. б/д до кінця року, якщо період згортання, наданий покупцям, не буде продовжено або не буде скасовано вторинні тарифи. Згідно з даними ОПЕК, минулого року Венесуела видобула 921 тис. барелів нафти на добу.
Деякі партнери PDVSA у спільному підприємстві, зокрема європейці Eni й Repsol, заявили, що ведуть перемовини з Вашингтоном, домагаючись звільнення від санкцій США проти країни, що дозволить їм продовжувати видобувати нафту і газ у Венесуелі, навіть якщо барелі не експортуються.
Збій із завантаженням тимчасово йде на користь політичному союзнику Венесуели Кубі, оскільки цього місяця заплановано більше вантажів сирої сировини для цього пункту призначення, свідчать документи.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти