В начало

В ОП розглядають заборону на продаж підакцизних товарів за готівку

У рамках податкової реформи, яку зараз розробляють в Офісі президента, обговорюється повне переведення розрахунків за підакцизні товари у безготівковий формат.

Про це куратор реформи заступник голови ОП Ростислав Шурма розповів під час брифінгу в медіацентрі «Україна-Укрінформ», передає «Економічна правда».

Він розповів, що як один із компенсаторів для бюджету в межах проєкту податкової реформи передбачено підвищення оподаткування шкідливого споживання, наприклад тютюну, алкоголю й викопного палива. Ставки планують підвести «до середньоєвропейських рівнів».

Важливим питанням постає адміністрування цих податків, зазначив він, адже частка нелегального обігу тютюнових виробів досягає 30%, а для  лікеро-горілчаної продукції ця цифра може бути ще вищою. «І це дуже велика проблема», – додав Шурма, зазначивши, що для протидії цій проблемі плануються дві фундаментальні зміни в адмініструванні податків.

«Перше – це електронний акциз», – пояснює він. Таким чином, на пачку цигарок чи пляшку алкоголю наноситься унікальний QR-код, який дозволить споживачеві відслідковувати, де продукцію було вироблено, де вона зберігалася тощо. Натомість «традиційні» акцизні марки, які клеяться на пакування, можна підробити чи передрукувати.

«Другий концепт – щоб уся ця система запрацювала, це переведення розрахунків за підакцизні товари винятково у безготівковій формат, тобто в оплату карткою», – заявив Шурма, уточнивши, що ідея ще обговорюється і рішення поки не ухвалено.

Як приклад він навів ситуацію з дефіцитом пального на початку повномасштабної війни, коли АЗС перевели споживачів на карткові оплати і оплату через застосунки. За декілька тижнів усі адаптувалися, що, каже Шурма, «дозволило повністю обілити обіг палива, і те саме, я впевнений, відбудеться з тютюном і алкоголем».

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти