В начало

«Укрнафта» застосувала нову технологію й підвищила дебіт на родовищі на майже 17%

ПАТ «Укрнафта» завдяки застосуванню сучасної технології з оптимізації системи підтримання пластового тиску отримало зростання дебіту нафти на ділянці одного з родовищ на майже 17%. Про це компанія повідомляє на своєму сайті.

«Фахівці «Укрнафти» вперше за всю історію компанії застосували сучасну технологію, щоб оптимізувати системи підтримання пластового тиску. Результатом стало зростання дебіту нафти на дослідній ділянці одного із західних родовищ компанії на майже 17%», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, для підвищення нафтовіддачі застосували потоковідхилюючу технологію із використанням зшитих полімерних систем.

«У лютому 2024 року на одному з родовищ Івано-Франківщини фахівці управління підвищення нафтовіддачі департаменту розробки родовищ вперше застосували для оптимізації системи підтримання пластового тиску потоковідхилюючу технологію з застосуванням зшитих полімерних систем», – повідомляє «Укрнафта».

Йдеться про закачування у нагнітальну свердловину полімерної композиції, щоб блокувати промиті зони від нагнітальних до видобувних свердловин і залучити попередньо не охоплені ділянки покладу. У нагнітальну свердловину закачали 130 кубометрів зшитої полімерної композиції.

Протягом двох місяців фахівці УПН ДРР, НГВУ, НДПІ та УНПС проводили моніторинг і зафіксували зменшення обводненості, а також збільшення дебіту в реагуючих видобувних свердловинах.

Загальний приріст дебіту нафти на цьому об’єкті досліджень становив 16,9%.

«Щоб збільшити видобуток нафти, заплановане впровадження цієї технології на родовищах усіх структурних підрозділів «Укрнафти» — об'єкти вже визначені, реагенти закуплені», – повідомляє прес-служба компанії.

Як писав enkorr раніше, ПАТ «Укрнафта» працює над підвищенням нафтовіддачі, щоб поглибити рівень розробки існуючих родовищ.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти