В начало

Україна повернула під контроль «вишки Бойка» – ГУР

Україна повернула під контроль так звані «вишки Бойка» – бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів анексованого Криму в Чорному морі.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони, передає «Бізнес.Цензор».

Як нагадали розвідники, росія окупувала їх 2015 року, а з початком повномасштабного вторгнення використовувала у військових цілях. Зокрема як вертолітні майданчики і для розміщення засобів РЛС.

«Унікальну операцію зі встановлення контролю над «вишками Бойка» провели силами підрозділів ГУР МО України, зокрема під контроль було повернуто бурові платформи «Петро Годовалець» та «Україна», а також СПБУ «Таврида» і СПБУ «Сиваш», – йдеться у повідомленні.

Окрім того, під час проведення операції спецпризначенцям вдалося захопити цінні трофеї: запас вертолітних боєприпасів типу НАР (некерованих авіаційних ракет), а також РЛС «Неву», що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Під час однієї з фаз цієї операції відбувся бій між українськими спецпризначенцями на катерах і російським винищувачем Су-30.

Унаслідок бою російський літак отримав ураження і змушений був відступити.

До захоплення російськими військами українська компанія «Чорноморнафтогаз» мала на балансі 17 родовищ із сумарними запасами 59 млрд кубометрів газу, 2013 року видобуток склав 1,65 млрд кубометрів. Компанії належить чотири бурові установки: дві нові («Петро Годованець» і «Незалежність») й дві старі («Таврида» і «Сиваш»).

Нагадаємо, навесні 2014 року росія окупувала Крим і незаконно захопила розміщені там активи українських компаній, включно з газодобувним обладнанням «Чорноморнафтогазу» і українськими буровими вишками «Петро Годованець» і «Україна» (відомі як «вишки Бойка»). Вишки на той час перебували у територіальних водах України на Одеському газовому родовищі. У грудні 2015 року бурові платформи було переміщено до Голіцинського родовища біля узбережжя Криму.

У лютому 2018 року Генпрокуратура оприлюднила схему розподілу коштів, вкрадених під час купівлі бурових платформ для державного «Чорноморнафтогазу» у 2011-2012 роках. Так, $95 млн було перераховано на рахунки, підконтрольні Віктору Януковичу і Сергію Арбузову, якого оголошено в цій справі в розшук.

Водночас, зі слів на той час генпрокурора Юрія Луценка, прокуратура не знайшла доказів причетності до корупційної схеми голови «Опозиційного блоку» Юрія Бойка, який за часів Януковича був міністром енергетики і безпосередньо підписував рішення про закупівлю вишок.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти