В начало

У березні кількість платників авансового ПнП незначно зросла

У березні 2025 року кількість суб’єктів господарювання, які сплатили авансові внески з податку на прибуток (ПнП), зросла порівняно з лютим. Про це свідчить відповідь Державної податкової служби на запит enkorr.

Зокрема минулого місяця аванс сплатили 799 компаній, які володіють 4 793 ліцензіями на роздрібну торгівлю пальним. Загальна сума надходжень становила 271 млн грн. Для порівняння, у лютому таких компаній було 785, з 4 694 ліцензіями, а сума надходжень — 268 млн грн.

Водночас кількість порушників, які не виконали зобов’язання, зменшилася: у березні ПнП не сплатили 54 суб’єкти господарювання, що володіють 379 ліцензіями. У лютому таких компаній було 91, а ліцензій — 608.

Нагадаємо, авансові внески з податку на прибуток уперше почали діяти з грудня 2024 року. Тоді надходження становили 305 млн грн. У січні 2025-го — 280 млн грн, а лютому — 268 млн грн.

Як повідомляв enkorr, новий механізм сплати авансового ПнП запроваджено через хронічні проблеми з «прибутковістю» АЗС. У 2023-2024 роках понад 70% податку на прибуток, сплаченого 50 найбільшими мережами, припадало на ОККО, ще понад 15% – на WOG.

Щомісячні авансові внески з податку на прибуток для АЗС становлять 60 тис. грн за кожне місце реалізації, 30 тис. грн — за місце, де продається винятково скраплений газ, і 45 тис. грн — за місце, де частка скрапленого газу становить 50% і більше.

Печать

Коментарии

Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии

Войти