Французька нафтова група Maurel et Prom заявила 31 березня, що Сполучені Штати відкликали її ліцензію на діяльність у Венесуелі, в результаті чого її акції впали на 15% на початку торгів.
29 березня агентство Reuters із посиланням на джерела повідомило, що адміністрація Трампа повідомила іноземних партнерів венесуельської державної нафтової компанії PDVSA про неминуче скасування дозволів, які давали їм змогу експортувати венесуельську нафту й побічні продукти.
Іспанська нафтова компанія Repsol також була повідомлена про те, що її ліцензію було відкликано, повідомила вона у понеділок, що спонукало міністра закордонних справ Хосе Мануеля Альбареса заявити, що його уряд захищатиме інтереси фірми.
Італійська компанія Eni підтвердила в неділю, що її також було повідомлено владою США про те, що їй більше не буде дозволено отримувати нафту від PDVSA як плату за газ, який вона видобуває у Венесуелі.
Адміністрація колишнього президента США Джо Байдена дозволила винятки з санкцій США проти Венесуели, щоб дозволити окремим компаніям отримувати венесуельську нафту для забезпечення нафтопереробних заводів (НПЗ) від Іспанії до Індії.
Минулого тижня президент США Дональд Трамп видав указ, згідно з яким будь-яка країна, яка купує нафту чи газ у Венесуели, сплачуватиме 25% тариф на торгівлю зі Сполученими Штатами.
У травні 2024 року M&P, мажоритарним власником якого є уряд Індонезії, отримала ліцензію на 40% консолідованої частки у венесуельській компанії Petroregional del Lago, яка розробляє родовище Urdaneta Oeste в озері Маракайбо.
У прес-релізі компанії зазначено, що вона отримала повідомлення про відкликання ліцензії від Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) від 28 березня з періодом згортання до 27 травня.
«M&P зараз оцінює наслідки цього рішення в тісній консультації зі своїми юридичними фахівцями», – додали в ньому.
Акції M&P упали на 15% у Парижі станом на 08:54 GMT, Repsol упав на 1,5% у Мадриді, а італійська Eni лише трохи знизилася.
Індійська компанія Reliance Industries, яка є оператором найбільшого у світі нафтопереробного комплексу, припинить імпорт венесуельської нафти після того, як Сполучені Штати оголосили про введення 25% тарифів на купівлю сирої нафти у цій південноамериканській країні, повідомили Reuters минулого тижня три джерела, обізнаних у цьому питанні.
Згідно з даними LSEG, індійський конгломерат отримав схвалення від влади США минулого року й імпортував у середньому 2 млн барелів венесуельської сирої нафти на місяць.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти