16 квітня 2025 року Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про скасування арешту спиртовмісної продукції і великого обсягу документації, вилучених на території ТОВ «Фастівський завод органічних розчинників» (ФаЗОР), який входить в орбіту групи «БРСМ».
Як йдеться у матеріалах суду, арешт було накладено ще восени 2023 року в рамках кримінального провадження щодо можливих зловживань у сфері обігу спирту.
Загалом йдеться про 9 резервуарів, у яких зберігалося 218 161 л спиртовмісної рідини.
У своєму клопотанні адвокати ФаЗОРу наголосили, що з моменту накладення арешту минуло понад півтора року, протягом яких слідчі мали всі можливості провести необхідні слідчі дії, включно з експертними дослідженнями зразків продукції. Водночас за цей час спиртовмісна рідина фактично втратила товарні властивості, що суперечить принципам збереження речових доказів.
Представники підприємства також зазначили, що арешт паралізує роботу заводу, адже продукція досі перебуває в опечатаних резервуарах, які не можна використовувати у виробництві. Через це підприємство не може забезпечити повноцінну господарську діяльність, створення робочих місць та утримання обладнання в технічній справності.
Суд дійшов висновку, що правоохоронці не надали достатніх доказів необхідності продовження арешту й не довели правового зв’язку між вилученим майном і кримінальним провадженням.
На думку слідчого судді, обмеження права власності без належного обґрунтування суперечить принципам законності, верховенства права й недоторканності майна, тому арешт було скасовано.
Разом з цим, слід нагадати, що проти ФаЗОРу відкрите ще одне кримінальне провадження про несплату майже 5 млрд грн податків. У межах його розслідування суд наклав арешт на ключове виробниче обладнання підприємства.
Раніше директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн у колонці «Камінг-аут «БРСМ»: податки не платимо і платити не збираємось!» зазначив, що вперше у своєму офіційному повідомлені «БРСМ» включила завод ФаЗОР у власну групу компаній. Згідно з тим же повідомленням сплата акцизу заводом у ІІ кварталі 2024 року становила нуль, хоча одночасно «БРСМ» підкреслила, що продукція заводу використовується для виготовлення підакцизних нафтопродуктів. За даними джерел enkorr у Бюро економічної безпеки, ФаЗОР оформлював підакцизні речовини як розчинники, які не підлягають оподаткування акцизом.
Коментарии
Войдите чтобы иметь возможность оставлять коментарии
Войти